Kalp büyümesi genellik kalp boşluklarının büyümesi durumunda oluşmakta ama, burada kalp kapaklarının büyüme durumu yoktur. Bu da göğüs bölgesinde ağrılara neden olabilir. Lakin her kalp büyüklüğü ciddi bir problem olmayabilir.

Önemli olup olmadığını altında yatan neden sayesinde öğrenebiliriz. Kalbimiz hayati organlarımızdan biridir. Kalbim pompalama durumunun olağandan daha değişik olmasına KY denir. Organlarımızda sıvı birikimi görüldüğü zaman kalp yetmezliği ortaya çıkar.

kalp büyümesi
kalp büyümesi

Kalp bildiğimiz üzere vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli miktarda oksijen ve besinleri pompalayamaz. Karşılık olarak kalp boşlukları gerilip daha fazla kan pompalamak için daha fazla kan saklamaya başlar. Tabi başlangıçta bu yararlı gibi gözükebilir ama ilerleyen zamanlarda kalp kası zayıflar ve güçlü kasılamaz duruma gelir.

Kalp krizi esnasında şikayetin aslı göğüs ağrısıdır. Genelde göğüs kemiğinin arkasındaki kemik ağrısı kalp krizinin önemli belirtilerinden biridir. Ağrı bu durumda ne tür hareketlilik gösterir, oraya değinelim.

Göğüsünüz daralıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sıkıntı, bulantı, bayılma da bu durumlardan biridir. Nefes darlığı ve öksürük gibi belirtilerde olabilir. Bu konuda şikayetiniz varsa bubelirtileri unutmamalı ve aklınızın bir tarafına kazımalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.