Sosyopat kelimesi ile psikopat kelimeleri birbirlerine sürekli karıştırılmaktadır. Psikopatlar karşılarındakine acı çektirmekten zevk duyarken, sosyopatlar bazı duygulardan yoksun oldukları için karşılarındaki insana hangi hareketin zarar verip acı çektireceğini tam anlamıyla idrak edemezler.

Tarihteki seri katiller ve ruh sağlığı bozukluğu nedeniyle cinayet işleyenler incelendiğinde karşımıza üzücü bir tablo çıkar: bunların %90’ı çocukluk döneminde yaşadığı duygusal tramvaların sonucunda birer psikopat veya sosyopat haline dönüşmüştür. araba oyunları

the image

Bilgisayar başında dövüş oyunları oynayan, ben10 oyunları (ben10) oynayan, yahut araba yarıştıran bir çocuk bir psikopat yada sosyopat haline gelmez.(Bazı durumlar hariç) Tam aksine, çocuğunuz dışa yansıtma ihtiyacı hissettiği şiddet içerikli duygularını bu oyunlar aracılığı ile tatmin eder.

Olaya bir de şu açıdan bakın, çocuğunuzun elde etmek istediği zafer için mücadele ederek bir bilgisayar oyununda, sanal bir kılıçla sanal düşmanlarla, ki çoğu zaman bu düşmanlar canavarlar olmakta, savaşması mı daha iyidir; yoksa bir arkadaşı ile ellerine iki sopa alarak birbirlerine fiziksel zarar verme ihtimalleri olan oyunlar oynamaları mı daha güvenlidir?

Aynı zamanda o karşı olduğunuz bilgisayar oyunlarında çocuğunuz kendisini kahraman gibi hissetmekte ve bu sayede kendine duyduğu özgüven gelişmektedir. Ve siz bu kahramanların özelliklerini kullanarak çocuğunuzun süt içmek, yemek yemek ve söylenenleri dinlemek gibi faydalı aktivitelerini de tetikleyebilirsiniz.

Çocuklar için en iyi oyunlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.