Önümüzdeki günlerde Türkiye’de yepyeni bir teknolojiye sahip çok farklı bir kalem satışa çıkacak. Kalem’in Türkçe ismi “Konuşan Kalem“, ingilizce ismi ise SmartPen Pulse.
Konuşan kalem bildiğimiz kalemlerden çok farklı. Konuşan Kalem yani Smartpen Pulse özellikle sekreter ve benzeri meslek grubunda çalışacaklar ile üniversite öğrencilerinin çok fazla işini kolaylaştıracak bu kalemin özellikleri saymakla bitmiyor.
Bu Konuşan kalem yani Smartpen Pulse ile birlikte alacağınız defterine yazınızı yazarken Konuşan Kalem (Smartpen Pulse) aynı anda sesi hafızasına kaydediyor. Sadece sesi kaydetmekle kalmıyor, Smartpen Pulse (Konuşan Kalem) yazdıklarınızı ve çizimlerinizi de kaydediyor aynı anda. Sonrasında kolayca bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz bu kayıtları ve arkadaşlarınızla paylaşabiliryosunuz.
Yazınızı yazdınız ve düzeltme kısmına geçtiniz ve bir kelime okunmuyor, yapmanız gereken tek şey, kalemi okunmayan kelimenin üzerine dokundurmak. Konuşan Kalem (Smartpen Pulse)dokundurduğunuz anda size o anki ses kaydını veriyor ve kolayca düzeltmenizi sağlıyor. Sonuç olarak diyebiliriz ki bu kalem harika. Konuşan Kalem (Smartpen Pulse) in Türkiye’de ki satış fiyatının 500-600 TL civarında olması bekleniyor.
Konuşan Kalem(Smartpen Pulse) hakkında ayrıntılı bilgiyi Konuşan Kalem(Smartpen Pulse) resmi blogunda bulabilirsiniz; http://www.konusankalem.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.