Laminat yaprak porselen olarak da bilinen bir maddedir. Porselen laminat kaplamalar diş bozukluklarının neden olduğu görünüş sorunlarını gideren bir diş tedavisi türüdür.

Laminat Dişler
Laminat Dişler

Laminat kaplamanın esas çalışma alanı ön dişlerdir. İnsanların diş konusunda en çok şikâyet ettiği yerlerin başında gelen ön dişler, aynı zamanda estetik bir yüz görünüşünün de önemli parçalarıdır.

Bu yöntemde porselen olarak hazırlanan tabaka dişlerin önyüzlerine yapıştırılarak bir süre bekletilir. Yapışmaya uygunluğu çok iyi olan laminat porselen dişler görünüş olarak gerçekten ayırt edilmesi zor ürünlerdir.

Dişlere kimyasal bir zararı olmayan porselen laminat dişler, sağlam yapıları ve değişmeyen renkleri ile de bilinir.

Laminat porselen kaplama yapılan dişler ile insanlar daha özgüvenli bir yaşam sürebilmektedir. Bu nedenle laminat porselen kaplamaların özgüven ve psikolojik faydaları da göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür.

Has porselenden imal edilen bu laminat tabaka, oldukça ince ve yarı geçirgendir. Kaynaşma süreleri hızlı ve ağrısızdır. Genelde tüm diş tipleri ile kolayca uyum sağlarlar. Özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılan dişleri güvenle kullanabilirsiniz.

One comment on “Laminat Dişler

  • benim böyle dişlerim olmasını isterdim. öndeki iki tane diş yani arkadaşların tabir ettiği tavşan dişten çok sıkıldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.