Maket uçak nasıl yapılır

Boş vakitlerimizde uğraşacak bir şeyler bulmak ve bunu daha sonradan meslek haline getirerek ek gelirler kazanabilmekteyiz. Günümüzde el emeği ile yapılan ürünlerin artık azalmış olması ve el emeğine olan ilginin azalması zanaatkarların azalmasına neden olmuştur. Bu tür el emeği işlerinin azalması sizler için yeni fırsatlar doğurarak farklı yönlerde nasıl para kazanılır konusunda bir adım atmış olabilirsiniz.

uçak maketi
uçak maketi

Maket uçak ülkemizde eskiden olduğu gibi yine boş vakitlerimizi ayırdığımız uğraşlardan da bir tanesidir. Maket uçak nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle malzemelerimizi sayıyorum

İnce çıta,

Japon yapıştırıcısı,

Kağıt,

Maket uçağımızın çıtalarının ince olması havada süzülme oranı uzun sürmesi nedeniyle olduğunu unutmayınız. Çıtaların köşeleri oval bir biçimde çıtaları eğerek ve aralarına yine çıtalar yerleştirerek yapıyoruz. Kanatların üzerilerini kağıt parçalarıyla hava almayacak şekillerde örtüyoruz. Çıtalardan yaptığımız gövdeyi de kanatların tam ortasına yapıştırarak dengeli bir şekilde maket uçak nasıl yapılır öğrenmiş oluyoruz.

One comment on “Maket uçak nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.