Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden biri olan Milliyet.com.tr Google tarafından kötü yazılım dağıtıcısı sebebi ile banlandı. Milliyet.com.tr adresine ulaşmaya çalışan ziyaretçiler Google’ın uyarı mesajı ile karşılaşıyor. Milliyet’in banlanma sebebine gelirsek reklam bannerları.

milliyet banlandı
milliyet banlandı

 

Son zamanlardaki kullanıcıların güvenliğini tehdit eden zararlı yazılımlar bir çok sitenin reklam bannerlarından kullanıcılara erişebiliyor. Google böyle durumları farkettiği anda banner’ı yayınlayan websitelerini güvenlik ihlalinden dolayı böyle bir filtre içine alıyor. İnternet siteleri için gerçek anlamda kötü bir izlenim yaratan Google’ın bu uyarısına aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Konu ile ilgili henüz Milliyet’ten bir açıklama gelmedi ama arkaplanda dünyanın en büyük arama motoru Google’ın, Milliyet.com.tr için uygulamış olduğu filtreyi kaldırmaya çalıştıkları da kesin.

Milliyet’in reklamlar yüzünden başı yandı dersek yanlış olmaz. Çünkü Google en iyisini yapıyor da diyebiliriz. Reklamlar rahatsız edici hal alabiliyor ve Google dışındaki özel  firmalar iframe virüsleri de yerleştirip kullanıcılara zarar verebiliyor. Bunun farkında olmayan siteler de bu gibi sorunlar ile karşılaşabiliyor. Milliyet yakın bir zamanda bu sorunu ortadan kaldırmayı başaracaktır. Bakalım neler olacak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.