Binlerce üye barındıran ve birçok kişiye iş imkânları sağlayan monster Türkiye’deki web sitesini kapatıyor. Tüm kullanıcılarına sadece bir amil göndererek artık hizmet veremeyeceklerini ve kendilerinde bulunan tüm kişisel bilgileri silerek imha edeceklerini açıklayana monster, tüm kullanıcılarını şaşırttı.

monster
monster

50 ülkede kariyer sektöründe iş imkânları sağlayan site tam olarak neden dolayı şirketini kapatma kararı aldıklarını açıklamadılar. Kullanıcıları tarafından yavaş yavaş kapanılacağının sızıntıları çok küçük olarak yayılmış olsa da yine de büyük bir kitleyi şaşırtmayı becerdi.

Kariyer pazarında kendi iyi bir edinmişken kapatılması akıllara istenilen ilgiyi göremediğini gösteriyor. Büyük rakiplerinin arasında kendine son yıllarda yer bulamayan site her ne kadar facebook sosyal ağları ile anlaşıp, kitlelere ulaşmaya çalıştıysa da pek başarılı olamadı.

Firmada büyük hacme sahip olan kariyer.net, yenibiriş.com ve secretcv.com ise son sürat büyümeye devam ediyor. Monster üyelerinin de bu alanlara kaydığı düşünüldüğünde iş hacimlerini daha fazla arttırmayı başardılar. Sizlerde kariyer adımlarınız içim yukarıdaki adresleri tercih edebilir ve kendinize yeni bir cv oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.