Kilo artık günümüz toplumunda birçok kişinin sorunu olmuştur. Bunun nedeni araştırılarak incelendiğinden yetersiz ve dengesiz beslenme tarzı ile daha çok ayak-üstü ve fast-food denilen beslenme alışkanlığının yerleşmiş olduğu görülmektedir.

Ama bazı kişiler genetik etkenler ve faktörlerin etkisi ile de kilolu bir yapıya sahip olabilirler. Bunların kendileri için gerekli olan testlerin ve incelemelerin yapılması ve neden kilolu olduklarının belirlenmesi gereklidir.

neden kilo alıyoruz
neden kilo alıyoruz

Birçok kişi yaz aylarının gelmesi ile birlikte bir telaş içine girmekte ve yaza daha fit bir şekilde girebilmek için acil olarak diyet programlarını takip ederek diyete başlamaktadır. Oysa diyet sanılanın aksine sadece yaz aylarında değil de tüm yaşantımız boyunca dikkatli bir beslenme alışkanlığının kazandırılması ile sağlanacak bir olay olduğunun da kesinlikle bilinmesi gerekmektedir.

Ani şekilde kilo verip kilo alanlarda ise değişik şekilde vücutlarında deformasyon meydana gelebilir. Bunun yanı sıra cilt üzerinde çatlamalar gözlemlenebilir bunun için diyet yapan kişilerin kendilerine uygun olan diyetten yararlanması gerekmektedir.

Çok sık kilo alıp vermek, besleyici değeri olmayan ve vitamin içermeyen gıdalarla beslenmek daha fazla kilo artışına sebep olabilir. Bunun için yağ oranı yüksek olan ve şekerli gıdalardan bol miktarda tüketmekte fazla kilo alımını sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.