Bir etkinlik olarak tasarlandığı halde Amerika’daki kasırga nedeniyle resmi blog üzerinden tanıtılan yeni Android işletim sistemi ve üç yeni Nexus cihazla ilgili ayrıntılar da yavaş yavaş ortaya çıkmış durumda.

Küçük tabletler arasında yerini hızla edinen Nexus 7’nin satış bilgileri ise aşağı yukarı kesinleşmiş durumda. İlk modeli ile aynı fiyat üzerinden satışa sunulacak olan Nexus 7 cihazlar 8, 16 ve 32 GB versiyonları üzerinden fiyatlandırılacak.

nexus 7
nexus 7

16 GB’lık modelin 199 dolardan, 32 GB’lık modelin ise 249 dolardan satışa sunulacağının bilgisi Google’ın fiyat politikasında değişikliğe gitmeyeceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bunun nedeni ise elbette tablet bilgisayar ve akıllı telefon piyasasında yerini sağlamlaştırmak istemesi.

1280 x 800 ekran çözünürlüğü ve dört çekirdekli işlemcisiyle yüksek performansını garanti altına alan Nexus 7 iPad mini karşısında oldukça ayrıcalıklı bir konuma gelecek gibi görünüyor.

ASUS tarafından üretilen cihazın 3G özelliği de bu ayrıcalıklı konumun daha da perçinlenmesini sağlayacak. Kullanıcılar cihazla ilgili gelişmeleri yine internet sitesi üzerinden takip edebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.