Otobüs yolculukları diğer yol seçimlerine göre daha çok rağbet görmektedir. Bu bağlamda insanlar  otobüs bileti incelemesi yapmakta ve en uygun olanları tercih etmektedir. Bizler ilgi ve ihtiyaç dolayısıyla sizin için OBİLET dünyasını kurduk. Peki OBİLET nedir? OBİLET bir sanal bilet ağıdır. Otobüs yolculuğu tercihinde bulunanların kullanmalarında yarar olan bu sistemi biraz izah edelim.

otobüs bileti
otobüs bileti

Site üzerinde öncelikle belli başlı bilgileri form üzerinde dolduruyorsunuz. Bunlar ilk önce 2 bilgidir. Birincisi tek ya da gidiş dönüşlü bilettir. Bu seçimi yaptıktan sonra bu kez hangi şehirden hangi şehre gideceğinizi seçeceksiniz. Bu durum otobüs biletinin ana özelliklerini belirleyecektir. Listeyi doldurduktan sonra seç butonunu tıklayıp seçim yapacaksınız.

 

Karşınıza çıkacak olan tablo ise oldukça zengin bilgilerle doludur. Firmadan yolculuk saatine, araç özelliklerinden fiyata ve daha fazlasına kadar çeşitli özellikler burada yer almaktadır. Bu sayede  otobüs bileti satın alırken tüm özellikleri gözden geçirme fırsatını elde edebileceksiniz. İşin bir diğer yönü de arama yaparken firma seçimini yapabilmenizdir. Böylece arzu etmediğiniz firmaları seçmeyerek biletleri tercih edebileceksiniz.

Yine, araç özelliklerini de gözden geçirebilirsiniz. Bu açıdan televizyon, ses sistemi gibi özellikleri olmayan otobüsleri fark etmeniz mümkündür. Ayrıca koltuk seç özelliğiyle de otobüsün hangi kısmında oturacağınızı da seçebileceksiniz. Bu özellik de yolcular açısından faydalanılan ve kendi cinsleriyle yolculuk yapmalarında faydası olan bir sistemdir. Koltuk seçme özelliğiyle araçta ne kadar boş yer olduğunu da görmüş olacaksınız. Böylece otobüs bileti hakkında aklınıza gelen, merak ettiğiniz özellikleri de bulabileceksiniz. Ayrıca detaylı bilgi kısmında yolculuk hakkındaki diğer bilgileri de bulabilirsiniz. Yolculuk süresinden iki şehir arasındaki mesafeye, sefer tipinden daha farklı hususiyetlere kadar çeşitli bilgileri bu şekilde bulmanız mümkün olacaktır.

Tüm bu detaylar sizin için faydalı olacak ve vakit kazancı da getirecektir. Çünkü firma firma dolaşıp bilgi sormak yerine kısaca bu bilgi ağını kullanmak yeterlidir. OBİLET dünyası her zaman güncel olmakta ve kullanıcıları için indirimleri de sağlamaktadır. Bu özelliklerin tümüne bakmak, uygulamalardan yararlanmak için http://www.obilet.com sitemize siz de katılmaz mısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.