Omega 3 bütün yaşlarda alınması gereken besinlerdeki yağ asitleri içerisindeki bir maddedir. Omega 3 insan sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bebek anne karnındayken bile omega3 ihtiyacı hisseder. Anne hamilelik dönemindeyken omega3 alırsa eğer hamileliğini erken süreçte bitirmek zorunda kalmaz ve doğumu sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

omega 3
omega 3

Aynı zamanda bebeğin anne karnındayken bile zekası ve hafızası ilerlemeye başlar. Omega3 doğduktan sonra bebeklik döneminde de alınması gereken bir besindir. Bebeğin sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo almasını sağlar. Çocukluk döneminde alınan omega3 matematiksel zekayı güçlendirir.

Omega3ü düzenli olarak kullanan bir kimsede Alzheimer hastalığı riskinin azaldığı görülmüştür. Bu da demek oluyor ki omega3 Alzheimer hastalığını büyük ölçüde önlüyor. Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda omega3 eksikliği görülen çocukların zihinsel gelişimini tamamlayamadıkları görülmektedir.

Omega3 alımı hayatımızın bütün her yerinde olumlu sonuçlar sağlar. Omega3 saldırganlık, dikkat dağınıklığı, sinirli ruh hali ve konsantrasyon bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Omega3 almak hayatımızı her açıdan pozitif olarak etkiler. Bu yüzden elimizden geldiğince omega3 ün çok bulunduğu balık, ada çayı yağı, semizotu gibi gıdalar tüketmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.