Omega3 insan sağlığı için en önemli maddelerden biri olmasına rağmen birçok kişinin önemsemediği ve bilmediği bir madde olarak yaşamımıza girmiştir. Omega3 insan vücudunun üretemediği ender maddelerden biri olarak çok önemli bir besin maddesidir.

İnsan vücudu her maddeyi ürettiği halde omega3 konusunda çaresiz kalmaktadır. Omega3 besin maddesinin orta yaş ve üzerinde alınması gerektiğini düşünenler aslında yanıldıklarını bilmemektedirler. Omega3 daha çok anne karnında alınması zorunlu besin maddeleri arasındadır.

omega 3
omega 3

Bebeklerin beyin gelişimi için çok önemli olan omega3 aynı zaman da göz retinası içinde çok gerekli bir madde olarak bilinir. Hekimlerin en önemli besin takviyesi önerisinde bulundukları omega3 sadece bebek ve yaşlıların değil her yaştaki insanların kullanması gereken bir besin kaynağıdır. Annenin hamilelik süreci içersinde kullandığı omega3 erken doğumu önleyici özelliği de çok önemli bir görev yapmaktadır.

Omega3 bebeğin sağlıklı bir şekilde kilo almasını da sağlayan mucize bir üründür. Çocuklarda düzenli kullanım sonrası matematik zekasını da artıran omega3 çok erken yaşlarda kullanılmaya başlanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.