Oto kiralamanın Püf Noktaları

Oto Kiralama sektörü giderek gelişmekte ve büyümekte, bu da bizim hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ancak araç kiralarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken şeyleri araştırdık ve en önemli 5 maddeyi belirledik, bunlar:

1)İhtiyacınıza göre araç seçin
Oto kiralama şirketleri size birçok araç seçeneği sunuyor, ihtiyacınızı göz önünde bulundurup size en uygun aracı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kalabalık yolculuk yaptığınızda ya da yanınızda çok eşya götürdüğünüzde geniş ve büyük araçları tercih edin, tek başınıza yolculuk yaptığınızda ise küçük ve az yakıt tüketen araçları seçmeye özen gösterin. Ayrıca otomatik ve düz vites sürüşe çok büyük etki ettiği için kendinize uygun olan vites tipini seçin.
oto     kiralama

2)Aracı başkasına vermeyin
Kiraladığınız aracı başkasına vermeyin, kaza yaptığınızda ya da trafik cezası yediğinizde bu büyük sorunlara neden olmaktadır. Tabi bu tür sorunların önüne geçmek için oto kiralarken sözleşmeye yanınızda gelecek kişinin adını yazdırabilirsiniz, böylece yasal sorumluluktan kurtulmuş olursunuz.

3)Rezervasyon yaptırın
Otoyu kiralamadan en az bir hafta önce rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır. Rezervasyon yaptırmadan gittiğinizde istediğiniz özellikte ya da bütçenize uygun araç bulamayabilirsiniz. Erken rezervasyonu tercih ettiğiniz takdirde indirim ve kampanyalardan da yararlanırsınız.

4)Sigorta yaptırın
Araç kullanırken başınıza ne geleceği belli olmaz, bu yüzden Oto Kiralama esnasında size uygun bir sigorta poliçesi seçmeniz yerinde olacaktır. Böylece kaza sonrası büyük bir masraftan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yaptığınız sözleşmeyi iyi inceleyin ve ihtiyacınız olmayan sigorta seçeneklerini sözleşmenizden çıkartın.

5) Oto kiralarken araştırın
Araç kiralamadan önce farklı şirketlerle görüşürün ve fiyat alın. Yeterli araştırma yaptığınızda size en uygun hizmeti, en uygun fiyata sağlayan Oto kiralama şirketini bulacaksınız ve bu da maliyet konusunda size büyük avantaj sağlayacaktır.

Sağlık Turizmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.