Oyun siteleri çocuklar üzerinde değişik türde etkileri olduğu söylense de gerçekten faydalı içeriklerle birlikte kesinlikle gelişim için uygun olduğunu belirtmek gerekir. Çocuklarını baştan savma yetiştiren aileler aslında ileride yaşadığı hayatın sorumluluklarını bilen birey olmalarını da boş yere ümit etmemeleri gerektiğine inanıyorum. Ailelerin sosyal açıdan çocuklarını diğer çocuklara oranla geride tutmalarının gelecekte göreceklerdir ki yanlış bir hareket etmiş olacaklardır.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı örneğin kız çocukları adına yapılabilecek en iyi hareketlerden biri barbi oyunları oynamalarını sağlamaktır. Fakat ailelerin kız çocuklarının oyun oynamalarına engel olmaları ileride ruhsal açıdan ve sizinle gelecekte oluşacak olan iletişiminin de bozulmasına yol açabilir.

Çocukların oynadıkları oyunlardan birkaçı
Barbie oyunları

Çocuk yetiştirirken her hareket dikkate alınarak yapılmalıdır. Çocuklarınızı üzmek yerine onların istediği şeyleri kendisinden önce düşünerek kendisine sunmanız onu size daha fazla bağlayacak ve gelecekteki iletişiminizin ne kadar kuvvetli olacağını o zaman anlayacaksınız ve ne kadar doğru karar verdiğinizin farkına varacaksınız. Bu nedenden dolayı barbie giydir tarzındaki oyunlar bu söylediğimiz gerekçelerden dolayı kız çocukları açısından önem taşımaktadır.

Yapmış olunan her hata çocuk için elbette bir ders olmalıdır. Fakat ülkemizde bu abartılarak uzayan cezalar ve çocuklarınızın sizden nefret etmesine kadar giden belirli hareketlere maruz kalabilirsiniz. Yapacağınız şeyleri iyi tartmalı ve ona göre çocuklarınıza ceza vermelisiniz. Çocuklarınızı ceza verseniz bile onları barbie giydirme tarzı oyunlardan uzak tutmamanız gerektiğinin de altını çizmek isterim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.