Tüm sitelerin en büyük yol göstericisi hiç şühepsiz Google. Google’dan daha fazla ziyaretçi kazanılabilmesi içinde ön şartlardan birisi de hiç şühepsiz ki “Özgün içerik”.

İnternet ortamının olmazsa olmaz konularından bir tanesi de içerik.. Bildiğiniz üzere Google son algoritma güncellemeleri ile özgün içerik üreten siteleri öne çıkaracağını söylemişti ve yaptı. Sürekli olarak kopya içerik barındıran siteler ise büyük bir düşüş ile alt sıralara kaydı.

Seo
Seo

Özgün içerik üreten sitelerin ne kadar takipçisi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bildiğiniz gibi de ziyaretçilerinizin sitenizi sürekli olarak takip etmelerinin en büyük sebeplerinden birisi; devamlı özgün içerik girmeniz.

Geliştirilmiş olan yeni algoritmalar aracılığı ile yeni bilgileri ve içerikleri ön plana çıkartan Google, sürekli kopya siteleride büyük bir zarara uğratıyor. Kelime bazlı seo çalışmalarında da sizleri üst sıralara çıkarabilecek olan özgün içeriğin önemini bir an önce farketmeniz gerekir.

Sürekli olarak kopya içerik üreten siteler ise çöp siteler konumuna giriyor. Yani Google, yeni algoritması ile bu siteleri tarihe gömecek gibi görünüyor. Her gün milyonlarca ziyaretçiyi uygun sitelere paylaştırma görevi üstlenen Google ile aranızı mutla iyi tutmanız gerekiyor. Yoksa siteniz “Sandbox” olarak nitelendirilen filtreleme sistemine kadar düşebilecek olan kopya içerik tuzağından uzak durmalısınız.

O yüzden günde 1 tane düzgün ve kaliteli içerik girin, 100 tane kopya içerik gireceğinize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.