Pagerank değerinizi arttırmanın yolları

Pagerank değerini site açan kişiler ne işe yaradığını çok iyi bilmektedirler. Pagerank, Google’ın siteleri sınıflandırma yöntemidir. Bu pagerank değerini nasıl hesapladığını, nelere dikkat edildiğini, ne tür içerikleri neye göre sıraladığı gibi bilgileri kullanıcıyla paylaşmaz. Fakat kullanıcılar deneme yanılma yöntem ve tecrübeleriyle pagerank hakkında fikir sahibi olmuşlardır ve uygulamalar bu kıstaslar dikkate alınarak yapılmaktadır.

google pagerank
google pagerank

Sitenizin pagerankini arttırmak istiyorsanız öncelikle backlink çalışması yapmanız gerekmektedir. Backlink aldığınız sitelerin sizlerin içeriğine sahip olması ve pagerank değerinin sizden yüksek olması ve ayrıca aldığınız backlink sayısına bağlıdır. Sitelere link vermek ücret dahilidir fakat free directory yani ücretsiz dizin siteleri sizlerden hiçbir ücret almadan sitelerinize link vererek pagerank değerinizi arttırmanıza yardımcı olmaktadır.

Dizin siteleri best links yani kaliteli linkleri bünyesine katarak her zaman kaliteli sitelerin pagerank değerinin artmasını isterler bu nedenle her siteyi dizinlerine eklemezler. Bu tamamen ziyaretçi memnuniyetiyle alakalı bir durumdur ve herkes sitesini dizinlere ekletmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.