Günlük hayatın vazgeçilmez eşyalarındadır parfümler. Üzerimize sıktığımız parfümler bizi terleme ve diğer kokulara karşı bir savunma görevi görür. Güzel kokmak her insanın istediği bir şeydir ancak doğal olarak insanın yapısında kirlenme vardır. Bu kirlenmenin sonucunda da kokmalar başlar. Özellikle yaz aylarında çok ihtiyaç duyarız parfümlere.

parfüm kullanımı
parfüm kullanımı

Çünkü hareketin fazla olması ve sıcaklar dolayısı ile vücut sürekli temizlenmeye ihtiyaç duyar. Her ne kadar temizlenmeye çalışsak da işlerimizden dolayı biraz geciktirebiliyoruz. Bu durumda imdadımıza parfümler yetişiyor. Peki ben parfüm sıkıyorum ama etkili olmuyor diyenlere karşı parfümler nereye sıkılır onlardan bahsedeceğiz. Vücudumuz da sıcak ve nemli bölgeler vardır.

Buralara parfüm sıkmak etkili olur. Bu noktalar; ense, kulak arkaları, göğüs araları, göbek ve koltuk altları olarak sıralayabiliriz. Bu noktalara sıkmanız parfümünüzün etkisini artıracaktır. Ayrıca vücudumuz da kanın fazla pompalandığı noktalar vardır.

Bu noktalar dirsekler, diz içleri, şakaklar, boyun ve bilek içleridir. Buralara uygulayacağınız parfümlerde etki sağlayacaktır. Eğer saçlarımda parfüm koksun diyorsanız şampuanınızı kokusuz seçip, saçınız kısa ise saç diplerine, uzun ise saç uçlarına sıkabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.