Google ile Asus’un ortaklığı ile piyasaya sürülen Nexus 7 tablet bilgisayarı hakkında sizlere üzücü bir haberimiz var. Geçtiğimiz haftalarda Google yeni ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecekti fakat Sandy kasırgası nedeniyle bu etkinlik iptal olmuş ve etkinlikte duyurulacaklar resmi blogda paylaşılmıştı.

Nexus 7 tablette güncellenmiş ve SIM kart yuvası eklenerek 3G/LTE bağlantısı desteğine kavuşturulmuştu. Bu gelişmelerle birlikte 199 dolardan başlayan fiyatıyla 7 inç tablet bilgisayar pazarının en iddialı ürünü olmasıyla beraber Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin de duyurlduğu ilk cihaz ünvanına da sahip.

nexus 7
nexus 7

Fotoğrafda görülen Nexus 7 adete parçalanmış durumda. Ön ve arka tarafı birbirinden ayrılmış ve cihaz kullanılmaz bir hale gelmiş. Söylentilere göre cihazın sahibi cihazı sabaha kadar şarja bırakmış fakat sabah uyandığında ise bu durum ile karşılaşmış. Yine söylentilere göre Asus’un cihazı değiştirdiğini ve inceleme için patlayan Nexus 7’yi aldığı söylenmekte.

Patlamalara ise neyin sebep olduğu ise halen daha bilinemiyor. Ancak cebimize kadar girebilen 7 inç bir tabletin cebimizdeyken böyle bir şey yapması gerçekten çok korkunç olurdu. Kötü durumlar ile karşılaşabilirdi. Umarım bir açıklama gelir Google veya Asus cephesinden..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.