Ürün satışlarınız mı düştü ? Yükseltmek mi istiyorsunuz ? O halde yazımıza devam edin. Ürünleriniz kaliteli olabilir ancak müşterinin bunu görmesi gerekiyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz ? Öncelikle herkesin bildiği bir yöntem olan promosyon yapmalısınız. Promosyonunun da bir yöntemi vardır.

Öncelikle yapmanız gereken satacağınız ürünün yanında o ürün için uyumlu olacak bir promosyon ürünleri sağlamaktadır. Örnek verecek olursak kolanın yanında cips gibi. Bu tür uygulamalar her zaman müşteriyi kendine çekmeyi başarmıştır. Bir çok büyük firma bunu uygulamaktadır.

Elektronik mağazalar da çok rastlanır bir durumdur. Bir bilgisayar almak istersiniz ve yanında yazıcı, web cam, mouse vs.. bir çok ürün ile bu konuda sizi ikna etmeye çalışırlar. Ve sizde bu tür bir promosyonu cazip görerek az bir alma isteğiniz varsa bu isteğiniz bir an da tavan yapacaktır. Bu tür uygulamayı her satıcı yapmalıdır.

Bir simitçiyi de örnek verebiliriz. Simitin yanında ufak peynirlerden vererek müşteriyi kendine çekebilir. Bu bir çok örnekle anlatılabilir. Sizde yaptığınız işin sektörüne göre uyarlayabilir ve müşteriyi kendine çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.