Elektrik enerjisi, şirketler, işletmeler ve sanayide en çok kullanılan enerji çeşitlerinin başında gelir. Enerji maliyetlerini azaltmak ve böylece kâr sağlamak için pek çok şirket ve işletme alternatif enerji kaynaklarına ve enerji tasarrufuna yönelmiş durumda. Aslında elektrik masraflarının bu denli yüksek tutarlarda gözükmesinin sebebi reaktif elektrik kullanımıdır. Elektrik faturasında reaktif ceza olarak tebliğ edilen ve ne yazık ki çoğu kişinin dikkatini bile çekmeyen reaktif bedel esasen boşu boşuna verilen paradan başka hiçbir şey değildir. Öncelikle işletmenizin reaktif ceza ödeyip ödemediğini kontrol etmek için http://www.sigmaelektrikltd.com adresini ziyaret edip ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

kompanzasyon
kompanzasyon

elbise kılıfı

Eğer ödeniyorsa reaktif bedel ödemeyi önlemenin en kesin yöntemi kompanzasyon sistemidir. Kompanzasyon sistemi elektrik tesisatına entegre edilerek şebekeden çekilen reaktif enerjiyi önlemeye yarar. Böylece tesisat yalnızca kullanılacak miktarda elektrik tahsil eder ve reaktif ceza ödemenin önüne geçilmiş olur.

Reaktif ceza ödemekten kurtulan bir işletme kısa sürede kompanzasyon sistemine harcadığı ücreti geri kazanıp ardından enerji maliyetlerinden tasarruf etmeye başlar. Siz de Sigma Elektrik’e gelerek tesisatınızı kompanzasyon sistemi ile güçlendirerek büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.