Biliyoruz ki Google markasının artık fenomen olduğu bir dönemde, her fenomen markanın yeni rakipleri oluşmaya başlar. Bu konuda Google’ı ilk etapta deviremeyeceğini fakat google’dan farklı birşeyler yaparak kullanıcılarını arttırmayı planlayan bir şirketten bahsediyoruz.

Bu şirket rus devi Yandex. Türkiyede hem TV reklamları hem İnternet reklamları ile gündeme gelen, Google’dan bıkmış ve dert yanan webmasterların umudu haline gelen Yandex; bu yıl kar marjını bir hayli yükseltmiş gözüküyor.

rus devi yandex
rus devi yandex

Türkiye piyasasında %76 büyümüş ve 62 milyon dolar civarlarına ulaşmıştır. Yine bu dönem Yandex Dünya piyasasındada %50 bir büyüme kaydederek kendini 207 milyon dolar seviyesine taşımayı başarmış,yeni bir dünya devi olmak arzusu ile yoluna devam etmektedir.

Ülkemizde akıllı telefonların nekadar arttığını ve artık her arabada bir navigasyon cihazı yada bir akıllı telefon ile navigasyon uygulamalarını görmemek mümkün değil.

Burda devreye giren Yandex firması Yandex Navigasyon uygulaması üzerinde çalışmalar yapmaya başlamıştır. Biliyorsunuz ki Yandex’in Google Map’e karşı çıkardığı Yandex Map çok hoş karşılanmış ve Map konusunda nekadar tecrübeli olduklarını bizlere kanıtlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.