saç dökülmesi yirmibirinci yüzyılın başlıca sorunları arasında ilk sıralarda geliyor. Yaşanan stres ve psikolojik evrelerin sonucunda fark etmeden yavaş yavaş saçlar dökülmeye başlıyor. Bir süre sonra saçta hafif açılmalar ile ancak farkına varabiliyoruz ve çözüm yolları arıyoruz.

saç bakımı
saç bakımı

Eczanelerden saç dökülmelerine karşı ilaçlar alarak uyguluyoruz. Bu tür ilaçların başarı oranı çok yüksek değil. Bir başka çözüm ise saç ektirme. Bu yöntemde de ne kadar başarılı olunacağı kişiden kişiye değişiyor. Saç dökülmeleri ortalama olarak 30 u yaşı geçtikten sonra başlıyor.

Bazen daha küçük yaşlarda da rastlayabiliyoruz. Ancak tüm bunlara gerek kalmadan saçlarınız için tavsiyelerimiz olacak. Öncelikle saçlarınızın bakımına özen göstermeye çalışın. Saçlarınızı belirli aralıkla yıkamak fayda verecektir.

Şampuan seçiminde saçınızın özelliğine uygun seçmeniz daha iyi olacaktır. Özellikle bayanlar saç uzamasını çok isterler. saç uzatma konusunda çeşitli alternatif yollar olsa da sağlıklı yollardan olan yöntemler en ideal seçimler olacaktır.

Saç uzatması zaman gerektiren bir durum olduğu için saçlarınızda kırıklar gördüğünüz zaman uçlarından aldırarak saç bakımı yapmanız sağlıklı olacaktır. Sürekli şampuan değiştirmekte saçlara zarar verir. Bu yüzden dikkat etmeli ve saçlarınıza iyi gelen şampuanı tercih etmelisiniz.

Tüm saç sağlığı problemleriniz için http://www.sacbakim.com adresini ziyaret edebilir ve aklınıza takılan tüm soru işaretlerine rahatlıkla cevaplar bulabilirsiniz.

3 comments on “Saç dökülmeleri için tavsiyeler

  • Bana göre saç dökülmesinin en büyük sebebi stres, çünkü ne zaman bir sınav dönemi olsa saçlarım çok çabuk dökülüyor.

  • feyza bu konuda çok haklı, kesinlikle stres olmamak gerekiyo yoksa daha da fazla dökülüyo saçlar. ama biraz sakin olup, çözüm arayışına girince sorunları bir bir aşabiliyosunuz

  • önerdiğiniz sacbakim.com sitesini inceledim, çok başarılı bir tasarımı var ve özellikle dikkatimi çeken nokta bazı konularda çok detaylı bilgiler vermişler. aklımda hiç soru işareti kalmadı resmen, teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.