Diyet uzmanlarının verdiği en önemli diyet malzemesi hepsinde de salatalık olmaktadır. Salatalık yüzde 95 oranında su içerdiği için bunun uygulanmasının kilo vermekte kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Salatalık ile diyet en ünlü uygulamalar arasında olduğundan pek çok kişi salatalık kürü ile zayıflama yolunu seçmektedir.

Salatalık kabuklarında olan zengin lifleri ile de doyurucu özelliğe sahip olduğundan zayıflamak için birebirdir. Salatalık ile zayıflamak isteyenlerin yaptığı yanlış uygulamalardan biri de salatanın kabuklarını soymuş olmalarıdır. Bu uygulama kesinlikle yanlış olduğu gibi salatanın tüm zayıflatıcı özelliğini de yok etmektedir.

salata zayıflatır mı
salata zayıflatır mı

Salata içindeki çok yoğun su ile bir nevi su olarak da kabul edilir. Eğer zengin lif kaynağı da yok edilirse su içmekten daha farklı olmayacaktır. Salata gerçekten de zayıflamak için son derece uygun bir sebzedir. Bu yüzden diyet uzmanlarının tamamı salata önerisinde bulunurlar.

Salatalık ile zayıflamak isteyenlere ara öğün olarak da salata verilmek de ve yanlış bir uygulama olarak da kabukları soyulmaktadır. Bu yüzden diyet uzmanlarının özellikle itina gösterdiği konuların başında bu gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.