Kısa adı osgb olan açılımı ise ortak sağlık ve güvenlik birimi hizmetleri olan yeni düzenleme hakkında birçok işverenin bilgisi bulunmamaktadır. Bilgisi olanlarda mevzuatı çok iyi bilmemekte ve dolayısı ile sıkıntılı bir sürece doğru ilerlemektedirler.

4857 sayılı iş kanununun 81. maddesi gereği değiştirilen hükümler işverene yeni hükümlülükler getirmiştir. Bu hükümlülükler arasında en önemlisi olan 50 kişiden fazla personel istihdam eden işletmelerin iş yeri hekimliği oluşturmaları gerekmektedir.

samsun iş güvenliği
samsun iş güvenliği

samsun iş yeri hekimliği bu konuda diğer illere göre çok daha hızlı davranmış ve işverenleri bilgilendirerek ceza yemelerini önlemiştir. Kuzey osgb gibi iyi eğitim almış kuruluşlar sayesinde eğitilen işverenler sıkıntılı bir süreci yaşamamışlardır. Aynı şekilde aynı yasa ile samsun iş güvenliği uzmanlığı gibi hassas konuda takip içine alınmıştır. Bu denli önemli bir yasa olan 4857 herkesin tartışmasız uymak zorunda olduğu bir zorunluluktur.

samsun osgb yanında çalıştırdığı uzman personel ile gerek teknik gerekse de lojistik destek vermeye hazır olacaktır. Samsun işyeri hekimliği konusunda bilgi edinmek için yapmanız gereken ilk iş http://www.kuzeyosgb.com.tr/ sitesini ziyaret etmek olmalıdır.

3 comments on “Samsun osgb ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • Bu firma ile çalışıyorum.Çok şükür bir maduriyetimiz olmadı.Lojistik destek de verebiliyorlar.Daha ne olabilir ki

  • İş güvenliği meselesinde büyük sorunlar yaşadım neyse ki bende kuzey osgb ile tanıştım.Şuana kadar bir problem olmadı.Keşke daha önce karşıma çıksaydı

  • Samsun da iş güvenliği konusunda uzman bir firma.Bu konuda sıkıntı çeken çekmek istemeyen kişilerin çalışması gereken tek yer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.