Her katmanda bir ağ yazılımı belli ağ işlevlerini daha önceden belirlenmiş protokollere göre gerçekleştirir. Veri bir katmandan diğerine aktarılmadan (yukarıdan aşağıya) önce paketlere bölünür. Ağ paketleri bir katmandan diğerine sırasıyla geçirilirken, paketlerin önüne o katmana ait başlıklar eklenir.

Seo çalışmaları her web sitesinde ayrı bir yerdedir. Web site içi optimizasyonları, site tasarımı , sitede kullanılan anahtar kelime, sayfa sıralama, site düzenlemeler, bu tür uygulamalar arama motoru optimizasyonu’ dur. Arama motoru optimizasyonu net içerisinde aramak istediğimiz bütün bilgilere erişmemizi sağlamaktadır. Web sitelerinin arama motorlarında en yüksek seviyede olması için seo yapılmalıdır.

seo

Üst sıralarda bir arama motoru sonuçları için seo çalışması yaptırarak, sitemizin anahtar kelimeleri ile ön sıralara çıkabiliriz. Anahtar kelimeler seo açısından çok önemlidir. Her katmanda yazılım, paket üzerindeki bilgileri işler ve paketi üst katmana gönderir.

Katmanlar arasındaki etkileşim ise bir servis arabirimi aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu arabirim, bir alt ya da üst katmanın hangi hizmetleri beklediğini ve bunlara nasıl erişileceğini tanımlar. Alıcı tarafında ise paketler ters yönde ilerler (aşağıdan yukarıya). Paket uygulama katmanına ulaştığında, alıcı tarafından anlaşılabilen özgün biçimine dönmüş olur. Seo yapılandırmalarında başarılı olmak için bu konuya dikkat edin.

Şimdi, OSI başvuru modelindeki her katmanın işlevlerini inceleyelim. Fiziksel Katmanın İşlevleri fiziksel katman, veri ikillerinin bir iletişim kanalı boyunca doğru (hatasız) gönderilmesiyle ilgilidir. Bu katman, veri iletişiminin hatasız kurulabilmesi için gereken yöntemlerden sorumludur.

Örneğin, ikilleri göndermek için kaç volt kullanılması gerektiği, ikili göndermenin ne kadar süreceği, iletişim çift yönlü ve eşzamanlı mı olması gerektiği, bilgisayarlar arasındaki ilk bağlantının nasıl kurulacağı ve iki taraf da veri iletişimini sonlandırdığında iletişimin nasıl kesileceği vb sorunlar, bu katmanın sorumluluğundadır.

Görüldüğü gibi, fiziksel katman tamamen donanımla ilgilidir ve tasarım çalışmaları büyük ölçüde elektriksel, mekanik, arabirimler ve fiziksel iletişim ortamı ile ilgilidir. Yineleyiciler, bu katmanda çalışan ağ bağlantı aygıtlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.