Bulaşık makinelerinin ilk çıktığı zamanı hatırlayanlar ve yaşayanlar, o inanılmaz gürültüde duramaz, konuşamaz, okumaya ya da çalışmaya bir türlü odaklanamazdı. Bulaşık makinelerinin son derece rahatsız edici, gürültülü günleri belki de tarih oldu ama gelişimi devam ediyor.

İnsanın bile duymakta zorlanacağı 38 desibellik sesiyle yeni bulaşık makineleri çıktı. Bu makineler özellikle mutfak ve oturma odasının bir arada olduğu, açık plan evler veya bulaşıklarını özellikle gece yıkamayı seçen aileler için çok ideal bir teknoloji.

sessiz bulaşık makinesi
sessiz bulaşık makinesi

Bütün bu saydığımız özelliklerin yanı sıra yeni bulaşık makineleri artık daha iyi performans ve daha düşük enerji tüketimi sunuyor. Bulaşıklar artık enerji sınıfları sayesinde tasarruflu bir şekilde yıkıyor ve bu sayede doğaya da aile bütçesine de katkı sağlıyor.

Teknolojik gelişmelerle birlikte bakterilerde son buluyor. Yeni bulaşık makinelerinde bakteriler 99,9 oranında yok ediliyor, mükemmel temizliğe ulaşılıyor. Zamandan yüzde 50 tasarruf sağlayarak, harika temizliğe ulaşmayı sağlayan VarioSpeed teknolojisi ise özellikle ani misafir ziyaretlerinde bartak ya da tabak ihtiyacı gibi acil durumlarda hayat kurtarıcı oluyor.

Özellikle en geç kuruyan plastik kap gibi bulaşıklara sıcaklık vererek, onların da hızlı bir biçimde kurumasını sağlayan ekstra kuruma özelliği de hayat kolaylaştırıyor.

Yeni bulaşık makinelerine baktığımızda daha estetik duruşlu olduklarının da farkına varıyoruz. Çeşit çeşit renkleriyle ve farklı modelleriyle göz alıyorlar. Buda seçim yapacakların göz zevkine ve ihtiyacına hitap ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.