İnternet dünyasını oluşturan siteler, birçoğumuzun ekmek yediği dükkânlar niteliğindedir. Dükkânımızı ne kadar geliştirir, dekor eder isek müşteri potansiyeli artar ve mevcut müşterilerin devamlılığı sağlanır. Burada müşteri olarak adlandırdığımız kişiler sitelerimize her gün giren ziyaretçilerdir.

Ziyaretçilerin sürekli olarak sitemizde kalması ve onların devamlı sitemizde dolaşmasını sağlamak için özgün, ziyaretçinin aradığı tarzda bilgilere yer vermeliyiz. Sitemize ziyaretçi çekebilmemiz için bazen bu işlemler yeterli olamayabiliyor.

İnternet ortamında internet sitelerinin 90% ziyaretçi kapasitesi arama motoru Google tarafından sağlanmaktadır. Arama motoru Google, size ziyaretçi gönderebilmek için bazı şartlar sunuyor.

seo
seo

Google’ın sitemi sevmesi, aramalarda üst sıralara çıkartması için ne yapmam gerekiyor?

Bireysel ve Kurumsal alanda sitesi olan herkesin merak ettiği, birçok kişinin de bulup üzerinde çalıştığı nokta, arama motorlarında üst sıralara çıkma isteğidir. Burada devreye SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) giriyor. seo bir sitenin Google gözünde ana kumandasıdır, beynidir. Siteniz SEO konusunda yetersiz, Google’ın isteklerini yerine getirmiyor iseniz aramalarda son sıralara geçer ve siteniz anlamını yitirmeye başlar. SEO sistemini ele aldığımızda tek bir yönüne bakmadan birçok yönden işlem yapmamız gerektiğini anlarız.
SEO denilen şeyin içerisinde neler vardır?

seo, sitenize gelen ziyaretçilerin mutlu olmasını sağlayan çalışmalardır. En önemlisi sitenize girilen bilgilerin kopya ve alıntı olmadan, özgün olarak girilmesidir. Alıntı veya kopya içerik girdiğiniz anda Google sizi kara listeye alır ve o listeden çıkmanız için yıllarca çalışmanız gerekebilir.

Bunun yerine özgün, tüm sitelerden farklı bilgiler girmeniz halinde Google gözünde bir prenses gibi gözükür, sizin isteklerinizin tek tek gerçekleşmesine neden oldunuz. Bu işten ben pek anlamadım, bana fazla gelir, bir biline danışayım diyor iseniz alanında öncü, bu işi hakkıyla yapan http://www.eloxy.com sitesini öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.