spa’nın mucizesi

Sabah uyandığımızda ilk temas ettiğimiz şey sudur. Bazılarımız sadece yüzünü yıkayarak rahatlar,bazılarımız da uzun duşlar alarak rahatlar. Suyun verdiği rahatlamayla da hayata zinde başlamış oluruz.

Spa

Kadınlar için suyun ayrı bir özelliği vardır. Su, kadını güzelleştirir ve gençleştirir. Çünkü Romalılardan beri suyun iyileştirici gücüne inanılır. Bu yüzden de Cleopatra’nın güzelliğini sudan aldığı söylenir.

Günümüze de spa wellness olarak gelmiştir ki bunun Türkçesi sudan gelen sağlık demektir. Ülkemize geç gelmesine rağmen spaülkemizde de rağbet görmektedir. Yaşadığımız hayat o kadar stres dolu ki, spa sayesinde bu stres dolu hayattan biraz olsun uzaklaşa biliyoruz.Spa merkezleri, hem ruhen hem de bedenen arınmamızı sağlıyor. Spa merkezleri en çok tatil beldelerimizde popülerliğini korumaktadır.

Şehirlerimizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Hatta insanlarımız birbirlerine spa wellnes üyelikleri hediye etmektedirler. Spa wellneslarda ,sıcak taşlarla, suyla, çeşitli ekzotik yağlarla, yosunlarla ve renklerle terapiler yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli masajlarda yapılmaktadır.Spa Wellneslarda kişinin her türlü rahatı düşünülür ve neye ihtiyacı varsa (masaj, güzellik,arınma) çeşitli konseptlerle(klasik,Uzakdoğu,macera) düzenliyerek giderilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.