Birçoğumuz kilo vermek ve kalori yakmak için diyet programlarına başvururuz ve spor salonlarına gideriz. Ancak kimimizin spor ya da yürüyüş yapmaya pek fazla vakti yoktur.

Spor yapmak aslında kalori harcamak ve bu kalorileri harcarken vücuda belli, düzgün bir şekil vermek ve vücudumuzdaki kasları kuvvetlendirmektir. Spor yapmadan kalori yakmak ise gün içinde farklı birkaç değişik şey yaparak mevcuttur.

kalori yakmanın yolları

Gün içerisinde hareketli olmak kalori yakmanın temel esaslarından biridir. Oturduğumuz yerden bile olsa ayaklarımıza hareket yaptırmak kalori harcamamıza neden olur. Güne yeşil çay içerek başlamak yine kalorileri yakmamıza sebep olur. Çünkü yeşil çay kafein içerir ve kafein vücudun metabolizmasını artırır.

Öğleden sonra içilen yeşil çay yine metabolizmanızı artıracaktır ve öğlen yemeğinizi daha çabuk sindirmenizde etkili olacaktır. Ancak uyku problemi olanların saat 15:00dan sonra yeşil çay içmemeleri önerilir.

Sakız çiğnemek de kalori harcamaya yardımcı faktörler arasındadır. Öğlen ve ya akşam yemeğinden sonra çiğnediğiniz şekersiz sakızlar yine kalori harcamanıza yardımcı olacaktır.

Birkaç küçük dokunuş sayesinde incelmeniz mümkün. Sadece hayat tarzını biraz olsun değiştirmeniz yeterli. Aldığınız kalorilere dikkat etmek ve gün içinde hareketli olmak bile size yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.