Strateji Oyunları insanların zekasını kullanmaları için büyük bir yöntem. Hatta geliştirmesi içinde. Çünkü Strateji türündeki oyunlar büyük bir emek istiyor ve belirli bir strateji kullanarak bir şeyler yapmanıza zorlayan bir türde oyun. Bu yüzden Strateji Oyununda oyun türlerindeki yeri de çok ayrı.

Strateji Oyunu
Strateji Oyunu

 

Örneğin, Kule Savunması oyunlarında kule korumanız istenir. Biraz savaşta giriyor işin içine ama o kulenin korunması için farklı plan ve stratejiler oluşturuluyor kendinize göre.

Çocukların gelişiminde de önemli rol oynayan oyunların baş yapıtı tartışılmaz strateji oyunlarıdır. Çünkü strateji oyunları bütün oyunlarda etkilidir. Fakat strateji oyunları biraz çocuklara zor geldiğinden pek oynanmayabiliyor ama yaşları ilerledikçe de stratejiye doğru kayıyor oyun türleri…

Oyunlar, her zaman zekaya katkı yapamayabiliyor. Bazen psikoloji bozukluğunu da neden olabiliyor. O yüzden çocukların düzgün sitelerden düzgün oyunlar oynamalarını ebeveynlere öneriyorum.
Düzgün oyun ve düzgün site bulmak aslında çok zor değil. Belirli kategori için belirli sitelerde oyun oynamaları yararlı olacaktır. Örneğin strateji oyunları için sadece strateji oyunlarının bulunduğu bir siteden oyun oynamak hepsinden çok daha sağlıklı olacaktır. Örneğin http://www.stratejioyunu.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli ve düzgün içerikte oyunlar bulunmaktadır.

3 comments on “Strateji Oyunları

  • Dediğiniz gibi sizin tavsiye ettiğiniz oyunlar bende psikoloji bozukluğu yaptı. 🙂 Ben gerçekten hiç bi oyuna bu kadar bağlandığımı hatırlamıyorum. Oyunlarınız gerçekten tebikleri hakediyor.

  • Malesef bu konuda size katılmıyorum. Bence oyunlarınızın psikolojik açıdan veya davranış bozukluğuna sebebiyet verme açısından hiç bir etken yaratmıyor. Bence oyunlarınız en güvenilir ve geliştirici seviyede.

  • Ben 14 yaşındayım. Adım merve. İhsan özkaşıkçı ilköğretim okulunda son sınıftayım. Sizce benim savaş ve strateji oyunlarını sevmem normal mi? Sınıftaki herkes bilgisayar dersinde barbie oyunları oynuyor, ben savaş oyunları oynuyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.