Çok farklı bir yapıya sahip olan Sony Xperia Z özellikle su geçirmemesi ile dikkatleri topluyor. Üst düzey akıllı bir telefon olan Sony Xperia Z’nin Şubat ayının ortalarında dünya genelinde satışa çıkması bekleniyor. Qualcomm 1.7 GHz 4 çekirdek işlemci, 2 GB sistem belleği ve 1920×1080 çözünürlüğünde 5 inç ekran gibi özellikleri ile kullanıcıları bambaşka bir boyuta getirecek olan Sony Xperia Z’ye dair yeni bir gelişme duyuruldu.

Sony Xperia Z
Sony Xperia Z

 

Bu gelişmenin Xperia Z’nin su geçirmez bir yapıya sahip olacağı söyleniyor. Sony’nin böyle daha iyi bir hamle yaptığı da anlaşılmış oluyor. Sony bu aralar suya ve toza kafayı takmış durumda. Daha öncede Sony Xperia Go’yu Suya ve Toza karşı dayanıklı yapmıştı. Sony’nin Xperia Go isimli modelinin suya,toza ve fiziksel darbelere dayanıklı olduğu ne kadar bilinir bilinmez ama böyle bir özelliğe sahip olması bile yetiyor.

Sony bu tarz hamleleri seven bir firma.. Eğer Xperia Z’nin su geçirmezliğini kanıtlarsa, gerçek anlamda ilk kez bir amiral gemisi Android dünyasında kendisini tam anlamıyla göstermiş olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.