Google firmasının geçtiğimiz günlerde kendi alanında yaptığı araştırma sonuçları yeni nesil tablet bilgisayarların günlük yaşamın büyük bir bölümde kullanıldığını ortaya koyuyor. Evlerin en çok yatak odası ve salon gibi odalarında kullanıldığına dikkat çeken araştırma bu cihazların git gide bir eğlence merkezine dönüştüğünü gösteriyor.

tablet bilgisayar araştırması
tablet bilgisayar araştırması

Flurry firmasının araştırması da bu yöndeki yargıları destekler nitelikte. Akıllı telefonlara göre daha fazla vakit harcanan tabletler en çok televizyon karşısında kullanılıyor. Bu da gelecek nesilin televizyon yerine tablet bilgisayarları tercih edeceklerini gösteriyor.

Araştırma tablet bilgisayarların en çok oyun oynamak amacıyla kullanıldığını gösterirken toplam payda bu aktivitenin oranı %67 olarak belirlenmiş. Sosyal ağlar üzerinde harcanan zamanın %10 olduğu görülürken bu oranın akıllı telefonlarda %24 olarak ölçülmüş. Diğer yandan akıllı telefonlar günlük kullanım bazında saat 17:00’ye kadar daha çok kullanılırken tablet bilgisayarların kullanım oranı daha çok mesai saatleri dışında yaygınlık gösteriyor.

Donanım olarak ve kullanım yelpazesini genişletmesi açısından kullanıcılara daha fazla imkan sunan tablet bilgisayarlar gelecek neslin ilk tercihi olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.