Tekne turlarına çıkmanın en güzel yanı, her zaman gitmek istediğiniz yerlere gidebilmenizdir. Tekne turları günlük kısa geziler veya haftalık uzun mavi turlar olabilir. Birçok insan sadece suyunun üzerinde olmanın bile insana rahatlık verdiğini söylemektedir.

Bir mavi tur planlarken, karar vermeniz gereken birçok şey vardır. Örneğin, teknede kaç kişi olacağı. Teknede kaç günlük malzemenin olacağı. Yanınızda tekneye neler almanız gerektiği. Mavi tura başlamadan önce bu soruları cevaplarsanız, turunuza iyi bir şekilde hazırlanmış olursunuz.

Teknenizle tura çıktığınızda yapmanız gereken ilk şey, bir uzman gözüyle teknenizi kontrol etmek olmalıdır. Açılmadan önce teknenizin her şeyiyle tamam olması gerekir. Mavi yolculuk için yeteri kadar yakıtınız olduğundan da emin olmalısınız. Eğer mavi turunuz esnasında yakıt almanız gerekecekse, nereden almanız gerektiğini bildiğinizden emin olmalısınız.

Ayrıca mavi turunuz başlamadan önce mutlaka geride kalan birilerine tura çıktığınızı ve ne zaman, nerede olacağınızı haber verin. Olası istenmeyen bir durumla karşılaşacak olursanız, birilerinin bir sorun olduğunu anlamaları daha kısa sürer. Bu nokta, mavi turunuzda güvenlik açısından oldukça önemlidir.

Sponsorlar: Video İzle – Komik video

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.