Kadınlar için eller çok önemlidir. Kendi ellerine dikkat ettikleri gibi tanıştıkları erkeklerin de ellerine, tırnak bakımlarına dikkat ederler. Elleri en iyi ve güzel şekilde gösteren de tırnaklardır.

Ellerin daha bakımlı ve temiz görünmesinin yolu tırnaklardan geçer. Peki bakımlı tırnaklara sahip olmak için neler yapılabilir? Öncelikle tırnak bakımını kendiniz yapıp yapamayacağınızı bilmeniz gerekir. Tırnak bakımı belli bir bilgi birikiminin yanında el becerisi ve malzeme gerektirebilir.

tırnaklarda bakım
tırnaklarda bakım

Eğer ki kendinizden emin değilseniz güvenebileceğiniz bir güzellik uzmanına tırnak bakımınızı yaptırabilirsiniz. Fakat kendiniz yapabilecekseniz eğer tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesmelisiniz. Kestikten sonra törpülemeye özen göstermelisiniz. Eğer ki tırnaklarınızın çok sık kırıldığından, düzgün bir şekilde uzatamadığınızdan şikayetçi iseniz çeşitli tırnak koruyucuları ile tırnaklarınızı kırılmalara karşı koruyabilirsiniz.

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeleri uzun süreli kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü oje altında kalan tırnaklar havasızlıktan sararır ve tırnak yapısı deformasyona uğrar. Sonrasında vitaminsiz tırnaklar oluşur ve tırnaklarınız kırılır.

Bahsettiğim gibi bu küçük ayrıntılara bile dikkat ederek bakımlı ve hoş görünümlü tırnaklara ve bunun da paralelinde bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.