Dünyanın nüfusu artış gösterirken ülkemizin nüfus artışı da buna paralel olarak önemli bir ölçüde nüfus artışı göstermektedir Bu da yaşadığımız ülkede konut açıklarının oluşmasına sebep olmaktadır. Bu açığın kapatılması için özel inşaat firmaları tarafından mümkün olamamaktadır. Özel inşaat firmaları kendi imkanları ile yapmış olduğu konutları ev sahibi olamamış dar gelirli vatandaşlarımızın alamayacağı maliyetlerle konutları üretmektedir.

toki gecekondu Toki evleri ev sahibi yapıyor

Ülkemizdeki nüfus artışının fazla olması sebebiyle konut açığının oluşması da kaçınılmazdır. Bu noktada devletimiz toki adı ile bildiğimiz Toplu Konut İdaresi Kurumunu kurmuştur.İlk kurulduğu yıllarda yeteri kadar konut üretemeyen toki 2000 li yıllarda hükümetin çıkarmış olduğu destekleyici kanunlar çerçevesinde büyük bir atılım gerçekleştirmişti.

Bu çerçevede 81 ilimizin tamamında ve 500 e yakın ilçesinde dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak üzere binalar yapmış ve kullanımına sunmuştur.Şu anda 81 ilimizin tamamında toki evleri adı altında konutlar bulunmaktadır.Bu konutlar çok düşük faizler ile kira öder gibi herkesin alımına sunulmuş bulunmaktadır.Şu anda ev sahibi olmak her T.C, vatandaşı ile kolaylaştırılmış durumdadır.Günlük gazetelerimizde yayınlanan toki haberleri de bunu teyit etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.