Oyun dünyasının efsanelerinden biri olan Valve, kendini bir zamanlar bizlere Half Life adlı oyunuyla hayatımızda önemli bir yer etmişti. 10 yıldan fazla bir geçmişi bulunan bu oyun gelecekteki oyunlara da büyük bir ilham kaynağı olmuştu. Bunların ardından Half Life 2’yi piyasaya süren Valve, yeni ve ilk oyun konsolu olarak karşımıza çıkıyor.

Valve 3 hakkında yeni bir bilgi gelmezken, meraklılar için yeni oyun konsolu hakkında bilgi sızdırıldı. Oyun konsollarının efendisi olarak tabir edilen PlayStation ve Xbox’ın başını çektiği oyun konsollarına yeni biri geliyor anlayacağımız üzere, Valve..
Söz konusu oyun konsolunun Steam ile entegre olacağı kesin..

valve steam
valve steam

PC alt yapısına ve yazılımına sahip olası beklenen Valve oyun konsolu ve bambaşka bir işletim sistemiyle karşımıza çıkıp bir sürpriz yapabilir. Zira her konsol oyunun PC versiyonu bulunmuyor.

Valve çok büyük bir işe kalkışıyor. Umarım istedikleri gibi gider ve oyun konsollarına farklı bir boyut getirirlen silah oyunlarına getirdikleri gibi.. Tabi sıfırdan bir oyun konsolu yapmaya kalkışmak büyük bir hedef.. Umarım hayali veya hedef olarak kalmaz gerçeğe dönüştürülür..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.