Seo, search engine optimization ifadesinin kısaltılması olarak kullanılmakta ve ülkemizde arama motoru optimizasyonu olarak karşılık bulmaktadır. Seo kavramının temelinde de sitelerin kalite kurallarına uyarak, daha kullanıcı dostu bir yapıya sahip olmaları yatmaktadır. Fakat bu sadece site içi çalışmalar ile mümkün değildir, bununla birlikte site dışında da çeşitli çalışmalar yapmak gerekir.

İşte site içi ve site dışındaki bu çalışmaların toplamı, SEO kavramını oluşturmaktadır. Sitenizi ya da markanızı çeşitli sosyal platformlarda tanıtmanız, buralarda yer almanız, çeşitli başarılarınıza dair haberleri ziyaretçileriniz ile paylaşmanız ve çalışmalarınıza dair görüntüleri flickr gibi çeşitli servislerde paylaşmanız ve çok daha fazlası..

seo

İşte bu konuda başarılı olan kişilere seo uzmanı denilmekte ve her seo uzmanı kendi çalışma projesini oluşturmaktadır. Webmaster siteleri de bu kişiler arasında çeşitli yarışmalar düzenleyerek onları teşvik etmekte ve bununla birlikte sektöre yeni uzmanlar kazandırmaktadırlar.

Bu seo yarışmalarından birisi de iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr yarışmasıdır. Bir süre önce başlayan seo yarışması iyinet üzerinde düzenlenmekte ve çeşitli sponsorların desteği ile 10.220 TL değerinde ödüle sahip olmaktadır.

Bu kadar büyük ödül miktarının olduğu yarışmaya da katılım mutlaka ki çok fazla olacaktır. Belirli bir dönem aralığından düzenlenen bu yarışmada, başarı aslında 1.sıraya çıkmak diyebiliriz. Çünkü adınızdan söz ettirebilecek ve böylece yarışma sonrasında da yeni çalışmalar alabileceksiniz.

Eğer siz de iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr yarışması gibi bir yarışmada yer almak istiyorsanız, öncelikle seo konusunda temel bilgileri edinmeli ve bir süre çeşitli çalışmalar ile tecrübe birikimi yoluna gitmelisiniz. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi her seo uzmanı kendisine ait bir stratejiye sahiptir ve seo’da başarı sadece bir yola sahip değildir; çok çeşitli yollardan başarıya ulaşabilirsiniz.

iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr son durum hakkında bilgileri edinmek ve yakın takipte kalmak için, yarışma hakkında detaylı bilgileri paylaşan http://www.iyinet2012seoyarismasi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 comments on “Webmaster platformları ve seo yarışmaları

  • Merhaba,

    Daha önce r10.net üzerinde birçok seo yarışması görmüştüm fakat katılma fırsatım olmamıştı fakat çok heyecanlı olduğunu düşünüyorum; her gün bir siteyle ilgileniyor olmak gerçekten güzel. Umarım yarışma büyük sorunlar olmadan tamamlanır

  • Seo konusunda çok aşırı bilgili olduğumu söyleyemem amaa seo yarışmalarnda katılımcıların çok büyük sırlara vakıf olduğunu düşünmüyorum, seo nun temiz bir süreçten ibaret olduğunu düşünüyorum. Yani temel çalışmaları yapmalı ve sitenize emek vermelisiniz, olay tamamen bundan ibaret diyebiliriz.

  • Daha önce bir kez seo yarışmasına katılmıştım fakat 5.olabildim, umarım bu yarışmada gerçekten emek veren arkadaşlar kazanır, hacklink tarzı problemler yaşanmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.