Son yıllarda tarım sektöründeki yaşanan gelişmelerle insan sağlığını tehlike ve risk altında tutan kimyasalları hayatımızdan çıkararak doğal yollardan yetişen ve beslenen organik tarımdan yararlanılmaya ve faydalanılmaya başlanıldı. Organik tarım uygulaması ile yetiştirilen ürünler insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Organik tarım uygulaması ile yetiştirilen ürünlerin faydalarını televizyon programlarında sık sık izler olduk. Bu programlarda eğitici ve bilgilendirici bilgiler halkımız ile paylaşılmaktadır. Yine son zamanların icadı olan yarasa gübresi bulundu dersek yalan olmaz tabiî ki de. yarasa gübresi organik tarımda kullanılmaya ve yarasa gübresi ile beslenen meyve ve sebzelerdeki gelişim görenlere şaşırtmaktadır.

Ziraatçiler tarafından sebzelere ve meyvelere atılan yarasa gübresinin yararları görüldükçe tercih edilmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Artık her şeyin kimyasalla çözümüne alışmış bir toplumda alışkanlıklarımızı değiştirmenin zamanı gelmiştir bu da ancak ve ancak organik tarım ile elde edilebilir.

Organik tarım uygulamasının arttırılması için tarım bakanlığımızda yeterli ve gerekli uygulamaları desteklemekte ve katkı sağlamaktadır. www.bat-bat.com.tr sitesini inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.