Yatak odalarının yapımında kullanılan tüm malzemelerin kimyasaldan geçtiği veya bizzat tek başına kendisinin kimyasal olduğunu sanırım hiç düşünmemişinizdir.yatak odası takımları imalat sürecinde bir sürü kimyasal çalışmadan geçer.

yatak odası takımlarının yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar gibi bir çok şey zehirli madde içermektedir Bunlar zaman içinde soluduğumuz zehirli artıklar olarak ciğerlerimize yapışır.

çiftçioğlu mobilya duru yatak odası takımı

Cilalı mobilya ürünlerinde de bu ilaç tehlikesi mevcuttur. Bu ilaç solunumu da son derece tehlike üretmektedir.Yatak odamızın boyasında da tiner türü zehirli maddeler olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

çiftçioğlu mobilya eylül yatak odası takımı

Bu yüzden yatak odası alır iken imalatçı firmanın ne tür malzemeler kullandığını araştıralım. Eğer yeteri kadar bilgi alamaz isek en azından Tse belgesine sahip olup olmadığını tespit edelim. Eğer TSE belgeli imalatçı firma ise bir nebze rahatlayabilirsiniz. Çünkü Tse belli dönemlerde yaptığı denetimlerde bu kriterlere dikkat edip edip ona göre belgenin yenilenip yenilenmeyeceğine karar veriyor.

Odada bulunan metal türü eşyalar da dikkat etmeliyiz. Özellikle yatak başlarının ahşap olması sağlığımız açısından da önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.