Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sıcağa maruz kalan saçınızı nemden yoksun bırakmayın. Vücudumuzun herhangi bir yeri kuruduğu zaman birçok nemlendirici ile çare bulabiliyoruz. Peki ya saçlarımız?

Saç bakımı önemlidir. Yaz aylarında güneşe, tuzlu suya maruz kalan saç yıpranmaya başlar. Bizlerde yıpranmaması için bakımını iyi yapmak zorundayız. Saçı her gün yıkamak kafa derimizin kurumasına ve kepek oluşturmasına neden olur. Aynı zamanda saçı her gün yıkadığımız zaman saç diplerimizden kendi kendine üretilen yağ saçımızı besleyemez ve yine bu da saçımızın kurumasına sebep olur.

yaz aylarında cildinize dikkat edin
yaz aylarında cildinize dikkat edin

Saçlarımızı iki günde bir yıkamak en doğru olanıdır. Aynı zamanda saçlarımızın kurumasını engellemek için saçlarıma maskeler uygulayabiliriz. Bu maskeler arasından evde kendimiz doğal karışımlı bir maskede hazırlayabiliriz. Saçlarımıza iyi gelen badem ve yılan yağından oluşan bir karışımla saçımızın kurumasını önleyebiliriz.

Şampuan seçimlerimizde ise yaz aylarında kesinlikle kepeğe karşı etkili şampuanlardan herhangi birini kullanmalıyız. Çünkü kuruyan saçların kepek yapacağını unutmamalıyız. Saçlarımızın kurumaması için de saçlarımızı çok sık yıkamamalı ve saçımızın yağ dengesini korumalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.