Birçok işlerimizi ve hatta günümüzün belkide en uzun vakitlerini internet üzerinde geçirmekteyiz. Bu da internetin hayatımızdaki yerinin ne kadar büyük olduğunu bize göstermektedir. İnternet üzerinden birçok işlerimizi kolaylıkla halledebilirken aynı zaman da eğlenceli anlar geçirebilir ve bu eğlenceli anlar içerisinde de oyun oynayabilme imkanına sahip olabiliriz. Sevdiğimiz en güzel oyunlar internet üzerinden rahatlıkla oynanabilmektedir.

Günümüzde baktığınızda çocuklar bilgisayarla ve dolayısıyla internet ile haşır neşir olmuş durumdadırlar. Artık onlar için eğlence ve oyun alanları parklar ve sokak araları değil bunun yerine bilgisayarlar ve internet olmuş durumdadır. Bunun yararı ve zararı tartışıla dursun çocuklar her geçen gün artan bir kitle ile bu aleme gelmekte olduğu su götürmez bir gerçektir. Aslında bakıldığında birbirinden güzel oyunların bulunduğu bu alemde çocukların ilgisinin olmaması düşünülemezdi de zaten.

Yemek pişirme oyunu
Yemek pişirme oyunu

Çocuklar tam da gelişme çağı dediğimiz dış dünyaya açılma ve dış dünyadi olayları tanımlama, öğrenme yaşlarında yer almaktadır. İşte bu durum onların her zaman doğru şeyleri öğrenebilme imkanlarının olmasını zorunlu kılmaktadır. Ağaç yaş iken eğilir mantığıyla yola çıktığınızda çocuklar için güzel şeyleri bu yaşta vermek çok önemlidir diyebiliriz.

Çocuklara bu güzel şeyleri öğretirken onların sıkılmamasına ve eğlenmesine de özen göstermek gerekir. Çünkü onlar eğlendikleri şeyleri yapmak istediklerinden öğrenirken de eğlenmek isteyeceklerdir. Bunun için hem öğreten hem de onların keyif alarak oynadığı oyunları seçmek onlar için çok önemli bir durum olacaktır. Yemek pişirme oyunu da bunlardan biridir. Hem öğrenmesini ve becerilerini geliştirirken aynı zamanda eğlenmesini de sağlayarak onların kişisel gelişimine büyük katkı sağlayacağı su götürmez bir gerçektir.

Bunun dışında tavuk pişirme oyunu ve birçok öğretici oyunu aynı anda bulabilme imkanına sahip olmaktadırlar. Hem zararlı linklerden uzak güvenilir hem de eğitici ve öğretici oyunları bulabileceğiniz bir site olan http://www.mynak.com/ gerek sizin içinizin rahat etmesi gerekse çocuğunuzun önemli bilgileri kazanabilmesi adına önemli bir sitedir.

3 comments on “Yemek Oyunları İle Çocuğunuzun Gelişimine Katkı Sağlayın

  • yemek pişirme oyunu oynayıp daha sonra ben yemek yapabilirim diyor çık eğleniyor gerçekten 🙂

  • vurdulu kırdılı oyunyerine böyle öğretivci oyunların olması çok güzel çoçuğumun bununla eğlenmesi ayrı güzel

  • becerilerini geliştirdiğini düşünüyorum ve eğleniyor da çok mutlu oluyorum böyle olunca

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.