Akıllı Saatler İle Neler Yapılabilir?

Bize saat ve takvimi gösteren klasik saatlerin aksine oldukça kullanışlı ürünler olan akıllı saatler kullanıcılara sunulmaktadır. Akıllı saatler telefonlara bağlanarak birçok işlev için kullanılabilmektedir. Bununla birlikte akıllı saatlere akıllı telefonlarla uyumlu çalışabilen ve işlevsel kol saatleri olarak bakabiliriz. Akıllı saatler ile neler yapılabilir hususu da oldukça merak edilmektedir.

Oldukça kullanışlı olan akıllı saatler bluetooth yoluyla akıllı telefonlara bağlanarak kullanılmaktadır. Kullanıcılara saat dışında birçok özellik sunmaktadır. Bununla birlikte akıllı saatler giyilebilir teknolojilerin en ileri ürünü olarak da değerlendirilmektedir. Teknolojinin gelişimiyle sürekli olarak fonksiyonları da artırılmaya devam etmektedir.

Akıllı saat fiyatları da akıllı telefon modelleri gibi özelliklerine göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Apple, Huawei, Samsung ve Xaoimi gibi dünyaca ünlü markaların telefonlarıyla uyumlu modelleri piyasada kullanıcılara sunulmaktadır. Ürün fiyatları özelliklerin etkisinin yanı sıra marka seçeneklerine göre de değişklik göstermektedir.

Akıllı Saat Fonksiyonları

Akıllı saatler de tıpkı akıllı telefonlar gibi özellik yönünden gelişmiş ürünlerdir. Akıllı saatler ile görüşme mesajları okuma ve müzik dinleme gibi birçok fonksiyon gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte akıllı saat fonksiyonlarını inceleyecek olursak;

 • Akıllı saatler ile telefon rehberinize erişerek arama yapabilirsiniz.
 • Size gelen aramaları yanıtlayabilirsiniz.
 • Telefonunuza gelen mesaj veya herhangi bir bildirimi saatinizle görüntüleyebilirsiniz.
 • Koşularınızı, günlük yürüme mesafenizi ve adım sayınızı kaydedebilir ve takip edebilirsiniz. Bununla birlikte nabzınızı da takip etmektedir.
 • Uykunuzu takip edebilirsiniz.
 • Mail hesaplarınızı kontrol edebilir ve mail yazabilirsiniz.
 • Müzik dinleyebilirsiniz.
 • Konum paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Ses kaydedebilir veya fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Akıllı evleri kontrol için kullanabilirsiniz.
 • Uyumlu ise garaj kapınızı açabilirsiniz.

Akıllı saatler ile yapılabilecek temel işlemler belirtilmiştir. Marka ve modellere göre bu özellikler değişim göstermektedir. Akıllı saatler ile neler yapılabilir durumu sürekli olarak geliştirilmeye devam etmekte ve asla mevcut olanlarla kısıtlı kalmamaktadır. Bununla birlikte halen daha geliştirilmeye devam edildiği için pek çok özellik eklenmesi de beklenmektedir.

Akıllı Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı saatler oldukça kullanışlı olmakta ve telefonlarla gerçekleştirilebilecek birçok özelliği kullanıcılara sunmaktadır. Bununla birlikte akıllı saatler sürekli olarak küçülen ve gelişen günlük teknolojik aletlerin en gelişmişi olarak nitelendirilmektedir. Oldukça kullanışlı olan bu ürünler için dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır.

Akıllı saatler akıllı telefonlara uyumlu olarak çalıştığından dikkat edilmesi gereken en önemli husus uyumluluk olmaktadır. Android ve İOS işletim sistemi kullanan telefonlara uyumlu akıllı saat markaları bulunmaktadır. Bununla birlikte telefon modelleri için de akıllı saat uyumluluğu değişim gösterebilmektedir. Bu hususa dikkat ederek telefona uyumlu bir akıllı saat seçimi yapılması gerekmektedir.

Akıllı saatler için bir diğer husus da depolama alanı büyüklüğü olmaktadır. Özellikle müzik dinleme ve fotoğraf çekebilme fonksiyonu sunan saatler için depolama alanı da önemli bir faktör olmaktadır. Ayrıca akıllı saatlerle neler yapılabilir ve hangi uygulamalar, fonksiyonlar kullanılabileceği de önemli bir husus olmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.