Android cıhazlarda SMS virüsü

SMS virüsü

Google Play’de ücretli olan uygulamaları ücretsiz indirmenizi sağlayacaklarını söyleyen SMS’lere sakın inanmayınız. SMS’in içeriğinde uygulamaya yönlendiren bir link bulunuyor bu link’e tıkladığınızda tüm rehberinizi ele geçiriyorlar.

Virüs cihaza bulaştığı andan itibaren cihazın tüm güvenlik özelliklerini devre dışı bırakıp sizin rehberinize hatta özel bilgilerinize kadar her şeyinize ulaşabiliyor ve ücretsiz uygulamanın linkinin bulunduğu SMS yüzlerce kez gönderiliyor. SMS paketi olmayan kullanıcılar için büyük bir risk olan bu virüsten korunmak için tek çare linke tıklanmaması..

android virüsu

Virüsü bulan Cloudmark firması konu ile ilgili kullanıcıların mağdur olmaması için tedbirli davranmalarını öneriyor.. Ayrıca bu virüs ile gönderilen SMS sayısı günde ortalama 500 bini geçiyor.. Bu gerçekten ciddi bir rakam.

Aynı virüs sadece Android’lerde yok javalar’da da mevcut.. Fabrika ayarlarınıza bile dönseniz yine bu virüs sizin yakanızı bırakmıyor. İnternet’ten indirdiğiniz güvensiz dosyaları telefonunuza bulaştırmayın. Tedbirli davranın birde telefonunuzda özel içerikler barındırmayın çünkü her şeye ulaşabiliyor bu virüs… Özellikle bilgisayardan şarkı alış-verişi yapmayın.. Çünkü bilgisayardaki virüste telefonunuza bulaşabiliyor. O yüzden aman dikkat diyoruz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.