Bebek Beşikleri

Yeni doğan bir bebeğin ihtiyacı ola uykuyu deliksiz bir şekilde alması için kullanılan beşik oldukça önemli. Hatta kimi zaman uyku dışı vaktini de geçirdiği bu alan bebeklerin gelişiminde önemli bir yere sahip. Araştırmalara göre uygun ve konforlu bir beşik bebeğin sağlam ve düzgün kemik gelişimi için oldukça önemli. Tabi bebeğin psikolojisi düşünüldüğünde birçok bebek beşikleri modelleri arasından doğrusunu seçmek etkili olacaktır. Uyku kalitesi bu ve buna benzer sağlık problemlerini önleyecektir. Bunun yanı sıra ebeveynleri de stresten uzak bir uyku süreci geçirmelerini de sağlar. Yani bebeğinizin kaliteli uykusu sizin de kaliteli zamanlar geçirmenizi sağlar.

 

Bebeğiniz için En İyisi Hangisidir?

 

Bebek beşikleri oldukça geniş model skalasına sahip. Başlıca konforlu ve bebeğinizi kaliteli uykuyu verecek model üzerinde kimi özellikler eklenip çıkartılarak size ve bütçenize uygun bebek beşikleri bulmak mümkün. Sadece ufak bir araştırma ile sepet beşik, sallanan beşik, anne yanı beşik ve daha fazla seçenek arasından size uygu olanı bulabilirsiniz.

 

Portatif Mama Sandalyeleri

Çocuğunuzun 6 aydan sonra sizinle vakit geçirmesi önemlidir. Çünkü çocuklar çoğu davranışı ebeveynlerinin davranışlarını taklit ederek öğrenmektedir. Özellikle çocuğunuzun motor fonksiyonlarını geliştirmeye yarayacak ve sizinle aynı noktada vakit geçirmesini sağlayarak özgüvenini geliştirmesine büyük katkısı olacak beraber yemek yeme aktivitesine dâhil olması önemlidir. Bu aktiviteye dâhil olmasının en güzel yolu onun için sofrada özel bir yer ayırmanızı sağlayacak portatif mama sandalyeleri seçeneklerinden birini alıp sofranıza adapte etmeniz olacaktır. Farklı boyut ve renkleri olan seçenekleri kolayca evinize adapte edebilirsiniz.

Çocuğunuzun Gelişimine Katkı Sağlayacak Yöntemler

Çocuğunuzun iler ki yaşlarda hayata daha rahat uyum sağlaması için küçük yaşlarında ona öğretebileceğiniz BLW yöntemi gibi yöntemler vardır. Çocukların motor fonksiyonlarına büyük katkıları olan bu yöntemde portatif mama sandalyeleri üzerinde çocuğunuzu serbest bırakarak önünüze koyduğunuz yemeği kendi başına yemesini sağlayarak el becerilerini geliştirebilirsiniz.

Eğer çocuğunuz sakince oturmayı seviyorsa portatif mama sandalyelerinden alıp çocuğunuzu kendi başına yürüyene kadar sandalye ile yanınızda tutabilirsiniz. Önüne koyacağınız oyuncaklarla o mama sandalyesinde oyalanıp sizi izlerken, sizde ev işlerine devam edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.