Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yediğimiz besinler, çikolata, şeker gibi besinler veya bakteri ve mikrop gibi etkenler nedeniyle dişlerimiz çürür ve ardından diş ağrısı oluşur. Diş ağrısının tedavi yöntemi zaman zaman yemek yerken, gece uyurken beklenmedik şekilde ortaya çıkar ve bizi yorar. Diş ağrısı için tuz önerir. Ağrıyan diş şiddetli hale gelirse ağrı kesiciyi etkiler. Diğer bir öneri nane ve adaçayıdır. Adanın çayının sıcak suda demlenmesine izin verin. Su sıcakken gargara yapın. Diş ağrısına iyi gelir. Naneyi ufalayın ve ağrıyan dişin üzerine koyun. Nane diş ağrısını giderir. Maydanozun diş ağrısına iyi geldiğini de belirtiyor. Diş Ağrısından kurtulmanın diğer yolları aşağıda listelenmiştir.

 

Diş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

Diş Fırçalama: Dişlerinizde çürük varsa ve Diş ağrısının tedavi yöntemi yediğimiz yiyecek kırıntıları çürük dişlerimizde ağrıya neden oluyorsa önce dişlerimizi fırçalamalıyız. Diş fırçalamak, dişlerimizde ağrıya neden olan kırıntıları giderecek ve diş ağrısını azaltacaktır.

Karanfil veya Karanfil Yağı: Antiseptik özelliği olan karanfil yağını dişlerinize sürün. Karanfil yağı birçok diş macununda kullanılmaktadır. Karanfili dişinizin üzerine koyunuz ve hafif bir şekilde bastırınız. Bu, dişlerinizde uyuşma etkisi yaratacak diş ağrısını azaltacaktır.

Sarımsak: Ağrıyan dişinizin üzerine koyun. Sarımsak, bakterileri yok eden özelliğinden dolayı ağrıyı dindirecektir.

Zerdeçal: Zerdeçal suyla karıştırın ve bir macun yapın. Ağrıyan dişe uygulayın. Antiseptik özelliği sayesinde Diş ağrısının tedavi yöntemi ağrı kesmede yardımcı olacaktır.

Çörek Otu: Uyuşturma etkisi olmadığı gibi ağrı nedeninin giderilmesine de yardımcı olur. Bu ağrıyı azaltır.

 Ağrı Tedavisi ve Antibiyotik

Ağrı gittikçe şiddetlenirse, bu iltihaplanmanın göstergesidir. Bir doktora danışmak ve antibiyotik almak gerekir. Tedaviye doktor tavsiyesi ile başlamalısınız. Ağrı hafifse, biraz ağrı kesici alabilir ve ağrıyı hafifletebilirsiniz.

Önceki İçerikRüyada Tavşan Görmek
Sonraki İçerikRüyada Tavuk Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.