En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya ağları her geçen gelişiyor ve kullanıcı sayılarında artış meydana geliyor. Özellikle de en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan İnstagram, Facebook ve Twitter, milyonları aşan kullanıcıya sahiptir. Hem boş vakitleri değerlendirmek amacıyla hem de arkadaş ağını genişletmek amacıyla yediden yetmişe her birey bu uygulamaları kullanmakta özgürdür.

Sosyal medya, gündemi çok daha yakından takip edebileceğiniz, arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin nerede ne yaptığını görebileceğiniz, beğenebileceğiniz, haber alabileceğiniz ve yorum yapabileceğiniz platformdur. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya sahip olan bu uygulamaları, Android kullanıcıları Google Play aracılığıyla, IPhone kullanıcıları ise IOS aracılığıyla indirebilirler. İnternet üzerinden girmek yerine, bu sosyal medya uygulamalarını uygulama olarak kullanmak çok daha kolay ve hızlıdır.

İnstagram

En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları içerisinde liste başında her zaman İnstagram yer alıyor. Fotoğraf, video ve Reels paylaşımı yapılan bir platformdur. Burada başkalarını takip edebilir ve başkalarının sizi takip etmesine müsaade edebilirsiniz. Hesabınızı ister herkese açık hesap haline getirebilir isterseniz de gizli hesap olarak kullanabilirsiniz. Gizli hesap olarak kullandığınızda, sizi takip etmek isteyenlerin isteği size bildirim olarak gelir ve kabul ettiğiniz takdirde kişiler sizi takip etmeye başlayabilir.

Ancak herkese açık hesap yaptığınız takdirde, hiçbir şekilde gizliliğiniz kalmaz ve keşfet bölümünde de birçok kişi paylaşımlarınızı görebilir. Bu durum tamamen hesap sahibine bırakılır. Aynı zamanda İnstagram üzerinden yaptığınız paylaşımları ister arşivleyebilir isterseniz de timeline kısmında süresiz olarak tutabilirsiniz. Aynı zamanda İnstagram üzerinde anlık olarak story paylaşımı da yapabilirsiniz. Boomerang ya da farklı efektler kullanarak eğlenceli anlarınızı takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Facebook

Tüm sosyal medya ağlarından çok daha önce kurulan ve 5 milyon kullanıcıyı geçen bir kitleye sahip olan Facebook, en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaya hızla devam ediyor. Herkesin kullanmak özgür olduğu Facebook hesabına giriş yapabilmesi için mutlaka orijinal bir mail adresine sahip olunması gerekiyor. Mail adresi ve kişiye özel şifre kullanılarak Facebook platformuna giriş yapabilirsiniz.

Burada, fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Yakın çevrenizin paylaşımlarını görebilir ve beğenebilir, yorum yapabilirsiniz. Her geçen gün daha fazla kullanıcının tercih ettiği yaygın sosyal medya uygulamalarından birisidir.

Twitter

Bir diğer sosyal medya ağı ise Twitter olarak bilinir. Birçok ünlü, siyasetçi ve bilir kişilerin de yer aldığı Twitter, oldukça önemli bir sosyal medya uygulamasıdır. Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak burada fotoğraf ve video paylaşmak yerine, bilgilendirmeler yapılır ve daha çok kişiler anlık düşüncelerini yazıya dökerler. Hem keyifli vakit geçirmek için hem de son derece gündemi yakından takip etmek için yaygın olan sosyal medya uygulamalarını indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.