En güvenilir internet alışveriş siteleri

Türkiye’de hizmet veren online mağazalar arsında En güvenilir internet alışveriş siteleri hangileri? Online alışverişler, fiziksel alışverişlere göre çok daha fazla tercih edilmeye başlanırken, güvenlik de bu konuda ön plana çıkıyor.

Güvenlik noktasında farklı noktalara dikkat edilmesi gerekirken, sağladığı altyapı ve güvenli çözümleri ile bu alanda ön plana çıkan internet alışveriş siteleri, en popülerler arasında yer alıyor. SSL gibi sertifikalar, şifreleme, 3D ödeme çözümleri gibi pek çok özellik, güvenli internet alışveriş sitesi oluşturulması adına öncelikler arasında bulunuyor. Bununla birlikte kişilerin güvenilir alışveriş siteleri konusunda dikkat etmesi gereken diğer detay, kullanılan cihazlardaki güvenlik seviyesidir.

En güvenilir internet alışveriş siteleri hangileri?

Genel olarak en güvenilir internet alışveriş siteleri ise şöyledir;

 1. Hepsiburada
 2. Amazon
 3. GittiGidiyor
 4. N11
 5. Çiçek sepeti
 6. Trendyol
 7. Boyner
 8. D&R
 9. E-bebek
 10. Modanisa
 11. Avansas

Alışveriş sitelerinden güvenli alışveriş nasıl yapılır?

Kişilerin bilgisayarlarında zararlı yazılımlar varsa, şifre ve kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesine neden olabilir. Bu nedenle tercih edilen site ne kadar güvenli olursa olsun bu konuda zararlı bir cihazdan yapılacak işlemde güvenlikten söz edilmesi mümkün olmayacaktır. Güvenliğin sağlanabilmesi adına ise dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

 • Güncel antivirüs programları ile koruma sağlayın.
 • İnternet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı ya da banka kartları yerine sanal kartlarını kullanın.
 • Alışveriş yaptığınız sitelerin gerçek doğru adresler olduğuna dikkat edin. Sahte yazılımlarla hazırlanan tuzak web sayfalarına karşı dikkatli olun.
 • Online alışveriş yaparken ödeme konusunda havale ya da kapıda ödeme gibi seçenekleri kullanarak bilgilerinizin karşı tarafta geçme riskini ortadan kaldırın.
 • Sepetinizi hazırladıktan sonra ödeme online olarak yapılacaksa mutlaka 3D Secure özelliği bulunan ödeme kanallarını kullanın.
 • Antivirüs programları tarafından sağlanan özel, güvenli tarayıcı sayfalarını kullanın.
 • Bilgisayarların güvenli, zararlı yazılımlara sahip olmadığından emin olun ve sık sık taramalar yapın.
 • Güvenliğinizi arttırabilmek adına öncelikli olarak sık sık tarama yaparak güvenlik seviyelerini üst seviyelerde tutun.

Tüm bu önlemler ve en güvenilir internet alışveriş siteleri alternatifleri ile kişiler kolay bir şekilde online olarak ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Yapacağınız alışverişlerde, bu siteler tüm önlemleri aldığı gibi online mağazaların büyük bir bölümünde bu güvenlik önlemleri öncelikli olduğundan dolayı kişilerin sorun yaşaması çok mümkün değildir. Fakat güvenilirlik noktasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay GittiGidiyor gibi kullanıcıların ürün sattığı mağazalardaki dolandırıcılık olaylarıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.