En Güzel Araba Oyunları

Bilgisayar ya da konsollar üzerinde bulunan araba oyunları arasında daha çok oyuncuların sevdiği Need For Speed başı çekmekte. Çeşitli haritalar ve pistlere sahip bu oyunlar, yarış oyunları olmalarına rağmen güzel bir senaryoya da sahip aynı zamanda. İçerisinde bulunan değişik modifikasyonlar ve arabaya yapacağınız çeşitli boyalar sizin dikkatinizi daha güzel çekebileceği gibi daha keyifli bir yarış oyunu oynama zevkini de arttırmakta. Daha önce de oynayanların da sevmiş olduğu The Crew oyunu ise tamamen online bir sisteme sahip olarak, açık dünya da sizin arabanızla istediğiniz gibi gezmenizi olanak kılıyor. Çeşitli görevler ve yaptığınız cool hareketler ile daha çok puan ve para kazanarak arabanızın gücünü ve yol tutuşunu arttırmak ise size kalmış. Çocuklarımızın da seveceği bu oyunlar dışarıda gerçek arabalar ile hız yapmak istemeyip aynı zamanda bu aksiyonu ve adrenalini yaşamak isteyenlere büyük bir olanak sağlıyor. Aynı zamanda daha iyi simüle olması için yapılmış olan oyuncular için direksiyon setleri, pedallar ve vitesler piyasada çeşitli oyuncuları düşünen firmalar tarafından yapılmakta. Bu araç ve gereçleri kullanırken ise tamamen kendinizi oyuna kaptırıyor, gözünüzü ekrandan alamıyorsunuz. Kullananların yorumlarına göre gerçekten iyi bir performansa sahip bu ürünler yarış zevkini öteye taşıyor. Klavye üzerindeki yön tuşlarından oynaya bilindiği bilinen bu oyunlar aynı zamanda bazı oyunlarda fare ile de ince kontrol edilebilmekte. Ufak çocuklarımız için ise bu tarz oyunları yetişkin gözetimi altında oynatmalıyız. İçerisindeki şiddet ve yapılan hız psikolojilerini kötü etkileyebileceği gibi ileriki hayatlarında ve yaşamlarında ya da sokakta bisiklet kullanırken aşırı hız yapmalarına neden olabilir. Bu tarz durumlardan sakınmak üzerine ise daha çok içerisindeki hikâye göz ardı edilerek oynatılmalı ya da oyun üzerindeki yaş ibaresine dikkat edilmeli. Aynı zamanda el göz koordinasyonu ve zekayı da geliştiren bu oyunlar insanların reflekslerine büyük katkı sağlayarak günlük yaşamlarını da olumlu etkileyebiliyor.

Arabalar ve Yarış

Arabaların ve yarış oyunlarının dijitalliğe taşındığı günümüzde profesyonel olarak Formula 1 yarışları yapılmakta. Türkiye üzerinde de oynanan bu oyun gayet basit ve değişik pistlere sahip bir arayüze sahip. Hepimizin de bildiği bu Formula araçları daha çok yere yakın ve çoğu kontrolleri direksiyon üzerine taşınmış durumda. Teknolojinin ve online oyun piyasasının bu kadar geliştiğini varsayarsak artık oyunlarınızı mağazalar yerine internet üzerinden kredi kartları ile almak daha cazip ve daha uygun oluyor. Yarış oyunlarına ise istediğiniz ara yüz ve internet siteler üzerinden ulaşabileceğiniz gibi isteklerinize göre ve kriterlerinize göre oyun çeşitliliğine sahip oyunların oynanışlarını ilk önce YouTube üzerinden izleyerek ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu sayede almış olduğunuz oyundan daha önce izlediğiniz için pişman olmayacak aksine, daha güzel bir oyun deneyimi yaşamış olacaksınız.

Yarış ve Araba Oyunu Çeşitleri

İsteğinize göre hikâyenin önde bulunduğu ama yarışın içinde daha bastırılmış olan oyunlar bulunurken, aynı zamanda hikâyeye önem verilmeyen ancak yarışı tam olarak içerisinde yaşayabileceğiniz oyunlar mevcut. Buna ise alırken sizin karar vermeniz gerekmekte. Artık tamamen gelişen teknoloji ve konsol içerisinde kullanılan ekran kartları ile verilen grafik kalitesi ve etraftaki çeşitli nesneler artırılarak yarış ve araba oyunlarının da kalitesi artırılmış durumda. Yarış yaparken etrafta görmüş olduğunuz ağaçlar, doku eklentileri ve gelişen fizik motorları sayesinde gerçekliğin ötesinde oyun oynayabiliyorsunuz. Yeni RTX teknolojisi ise ışıklandırma üzerinde büyük değişikliğe gidilerek daha gerçekçi bir hale gelmiş durumda.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.