En Güzel Simülasyon Oyunları

Yediden yetmişe herkes boş zamanlarını değerlendirmek ve keyifli vakit geçirmek için en güzel simülasyon oyunları içerisinden tercih yapar ve düzenli olarak oynamaya başlar. Simülasyon oyunlarının sevilmesinin en büyük nedeni ise gerçekçi bir dünyaya sahip olmalarıdır. Üç boyutlu olarak geliştirilen bu oyunların en kaliteli özelliği ise, büyük ekranlarda oynanması ve ekstra manuel ürünler kullanılarak oynanıyor olmasıdır. Joystick kullanarak ya da direksiyon ve vites kullanılarak oynanan birçok simülatör oyun mevcuttur.

Bu oyunlar hem görüntü kalitesiyle hem üç boyutlu oluşuyla hem de gerçek dünyaya çok yakın oluşuyla severek oynanan oyunlardır.

Ücretsiz versiyonları da olan bu oyunların ücretli versiyonları çok daha kaliteli ve zengin içeriklere sahiptir. Simülasyon oyunları grafikler kullanılarak geliştirilir. Bu grafikler oyunların gerçekçi görünümünde artış sağlar.

Formula 1 2019

En güzel simülasyon oyunları içerisinde yer alan Formula 1 2019 versiyon, her zaman zirvede yerini koruyan bir oyundur. Gerek kullanılan grafikleri ile gerekse oynanma şekli ile takdiri hak eden bir oyundur. Oynarken kendinizi gerçek bir yarış pistinde ve gerçek bir yarış arabası içinde hissedersiniz. Ücretli versiyonu da oldukça uygun olan bu oyunda istediğiniz renk ve tasarıma sahip olan formula araçlarını elde edebilirsiniz.

Oyunda kullanmak istediğiniz karakteri, aracı ve pisti kendiniz seçebilirsiniz. Gerçek yarışmacılarla yarışma heyecanını yaşayabilirsiniz. En üst sırada yer alan Formula 1 2019, e-spor platformuna sahiptir. Bu platform üzerinden diğer oyuncularla rekabet edebilir ve kaçıncı sırada olduğunuzu da rahatlıkla görebilirsiniz.

Football Manager 2020

Futbol tutkunlarına özel olarak tasarlanan Football Manager 2020 en güzel simülasyon oyunları içerisinde ilk sıralarda yer alıyor. Futbol oynamayı seven ve rakipleriyle gerçek bir futbol esintisi yaşamak isteyenler için vazgeçilmez simülatörlerden birisidir. Bu oyunda istediğiniz takımı seçebilir, gerçek bir stadyum seçebilir ve tıpkı gerçek bir maç ortamı oluşturabilirsiniz. İster tek başınıza oyun motoruyla eşleşerek isterseniz de gerçek oyuncularla oynayabilirsiniz. Takımlarınızı yerli ya da yabancı seçebilir, forma renklerine ve çeşitlerine siz karar verebilirsiniz.

Euro Truck Simulator

Euro Truck Simulator adındaki oyun ise son dönemlerde en sevilerek oynanan simülasyonlardan biri olmaya devam ediyor. 1 ve 2 seri şeklinde tasarlanan bu oyunda kendinizi gerçek bir şoför gibi hissedebilirsiniz. Kendi kurduğunuz galeri ve şirkette, kendi tasarladığınız tırları barındırıyorsunuz. Bünyenizde istediğiniz tırda şoför çalıştırabilirsiniz.

Ülkeler arası ürün taşıyorsunuz. Gerçek para hesaplaması ve gerçek kilometre hesaplaması şeklinde çalışıyorsunuz. Oldukça kaliteli ve gerçekçi bir simülatördür. Üstelik bu oyunu direksiyon, vites ve gaz pedalı ile bağlantılı şekilde oynayabilir ve araç sürme tekniklerinizi de bu oyun sayesinde geliştirebilirsiniz.

The Sims

Uzun yıllardan bu yana en çok sevilen simülasyonlardan biri de The Sims’dir. Üç boyutlu karakter belirleyip, onun yaşamını tıpkı gerçek hayat gibi idame ettiriyorsunuz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.