En İyi Bilgisayar Temizleme Programı 2020

Bilgisayarınızdan en yüksek performansı almak istiyorsanız, bilgisayar bakım işlemlerine planlı olarak devam etmeniz gerekir. Bilgisayar temizleme programları bu işlemlerin detaylı bir şekilde yapılmasını sağlayarak, bakım işlemlerindeki zahmetin önüne geçmek için tasarlanmıştır. Bu programlarla her şeyi kolaylıkla yapabilir, bilgisayar temizliği işlemlerine hız kazandırabilirsiniz.

CCleaner

CCleaner bu alanda en popüler programların başında yer alıyor. Programda hangi verileri silmek istediğinizi seçebilir veya kapsamlı olarak bilgisayar bakımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda program sayesinde önbellek, hata günlükleri, geçici dosyalar gibi bilgisayara yük olacak çeşitli gereksiz dosyaları da tek tıkla silebilirsiniz. CCleaner düzenli olarak kullanıldığında sistemdeki yavaşlamaların önüne geçerek, yazılım hatalarıyla karşılaşma ihtimalinin düşmesine yardımcı olur. Sistem geri yükleme imkanı sunması, ücretsiz olması ve kolay kullanılabilirliği programın avantajlı noktaları arasındadır. Özellikle her daim kullanabileceğiniz düşük boyutlu ve basit bir program arayışınız varsa CCcleaner’i tercih edebilirsiniz. Ayrıca son günlerde yapılan geliştirmeler sayesinde HTML 5 destekli veri tabanı temizliği de sunmaktadır. Buna ek olarak Safari, Chrome, Mozilla, Opera gibi farklı tarayıcılar içinde destek sunduğunu belirtmek gerekir.

Slimcleaner

En iyi bilgisayar temizleme programları arasında gösterilen Slimcleaner gereksiz dosyaların tek tıkla silinmesine yardımcı oluyor. Zararlı araç çubuklarının kaldırılmasında etkili olan program aynı zamanda disk temizliği, gereksiz dosya temizleme gibi çeşitli konularında kısa sürede üstesinden gelir. Buna ek olarak uygulamaların güvenliği konusunda değerlendirme sistemine sahip olan program, programları kaldırma gibi çeşitli farklı özelliklerde sunuyor. Bunun dışında diğer özellikleri çeşitli temizlik programlarıyla aynıdır. Ücretsiz olarak sunulan bu program bilgisayar bakımı konusunda ücretsiz bir program arayışında olanlara tavsiye ediliyor.

Advanced SystemCare Free

Advanced System Care’İn ücretsiz bir versiyonu olan bu program, ücretsiz olmasına karşın her türlü bakım işlemini detaylı olarak gerçekleştirir. Sistem temizliği, optimizasyon, sistem geliştirme, kötü niyetli dosyaları arama ve temizleme gibi çeşitli avantajlara sahip olan program aynı zamanda Windows problem çözücü özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Programın tam sürümünü tercih ederek aynı zamanda zararlı yazılımlardan korunma, dosya parçalama, yazılım silme gibi çeşitli ek özellikleri de kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistem temizleme programları arasında ön plana çıkan bu program özellikle daha kapsamlı bilgisayar temizliği yapmak isteyenlerin ilgi gösterdiği seçenekler arasında bulunuyor.

Glary Utilities

Glary Utilities bilgisayar bakımı ve temizliği konusunda tercih edilen diğer programlar arasında bulunuyor. Gereksiz dosya silme ve sistem optimizasyonu sağlayan bu program bilgisayarın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Hem ücretli hem de ücretsiz versiyona sahiptir. Ücretli versiyonunda daha zengin ve kapsamlı özellikler bulunur. Programda tek tıkla otomatik bakım, otomatik sistem temizleme gibi özellikler bakım işlemlerinin daha basit şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sistem temizliğini planlayarak zahmetsiz bir şekilde bakım işlemlerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Glary Utilities diğer bilgisayar temizleme programlarından farklı avantajlara sahiptir. Spyware silme, hatalı klasör yolu onarma, boş klasör tespiti ve temizleme, başlangıç yönetimi gibi farklı özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkar. Öte yandan kayıt defteri onarma, önemsiz dosyaları temizleme gibi farklı özellikleri de kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.